پاسخگویی 24 ساعته، سرویس دهی سراسر تهران

قالیشویی ونک، مورد اعتماد مردم قرار گرفته است قالیشویی ونک واقع در میدان ونک می باشد ونک محله‌ای است مدرن با ساختمان‌های بلند، برج های تجاری و مراکز خرید متعدد که در اطراف میدان ونک، یکی از میادین مهم و اصلی تهران که در خیابان ولیعصر قرار دارد واقع شده‌است.
ونک امروزی در مجاورت یکی از روستاهای قدیمی تهران به نام دِه وَنَک که یکی از محله‌های قدیمی و سرسبز شمال تهران بوده، بنا شده‌ است در دوره قاجار این ده و زمین‌ها و توتستان‌های آن از املاک خانوادهٔ میرزا حسن‌خان مستوفی‌ الممالک بود آرامگاه او نیز در مجموعه معروف به باغ مستوفی (محل فعلی دانشگاه الزهرا در ده ونک قرار دارد.
ده ونک از آبادی‌های پهنه ری باستان است و به مناسبت‌های مختلف از آن در منابع تاریخی یاد شده‌ است این قریه، در دوره ناصرالدین شاه جزو آبادی‌ های خالصه بود و میرزا یوسف مستوفی‌الممالک آن را از شاه خرید و با حفر چند رشته قنات، در آبادانی آنجا کوشید.
ونک از سده‌های گذشته تا ۳۰–۴۰ سال اخیر دوپاره بوده‌ است. یک پاره، ونک ارامنه نامیده می‌شد که بخش شرقی ونک (محله ونک کنونی) را در بر می‌گرفت و قلعه ارامنه در مرکز آن بود که پیرامونش کشاورزی و باغ‌ داری رونق داشت هنوز هم قلعهٔ ارامنه و گورستان ارمنیان در همین بخش وجود دارد. گورستان کهنه ارمنیان اکنون به باشگاه آرارات پیوسته و متصل به بخش جنوبی آن است.
پاره دیگر ونک، مستوفی نامیده می‌شد که بخش غربی ونک (محله ده ونک کنونی) را در بر می‌گرفت و از آن، ده کنونی ونک و اراضی کشاورزی و باغها بازمانده‌ است قبر مستوفی‌ الممالک نیز در ونک است.

قالیشویی ونک، به تمام مناطق ونک، امیر آباد، یوسف آباد، گیشا، جردن، ولی عصر، غرب تهران، مرزداران خدمات رسانی می کند. شماره قالیشویی ونک را از 118 بخواهید .قالیشویی ونک شعبه دیگری ندارد.
قالیشویی ونک با چندین سال سابقه ی درخشان در این محله در خیابان اوستا، رجبی، پلاک 66 واقع شده است .

 

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
قالیشویی ونک

قالیشویی ونک

برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید

بدون ديگاه

ارسال یک نظر