پاسخگویی 24 ساعته، سرویس دهی سراسر تهران

شستشوی فرش های دستبافت اعلا

قالیشویی ونک به تمام مناطق ونک، امیر آباد، یوسف آباد، گیشا، جردن، ولی عصر، غرب تهران، مرزداران خدمات رسانی می کند شستن فرش های دستبافت کار سخت و سنگینی هست وکار هرکسی نیست باید فوت و فن این را داشته باشد که بتواند از پس این کار بربیاید. قالیشویی ونک این امکان را به شما می دهد که شستن فرش های خود را به ما بسپارید، قالیشویی ونک با صد در صد تضمینی و با کیفیت شستشو. شستن انواع فرش، فضای مناسبی می خواهد که به راحتی آن را بشوریم خیلی از آدم ها با شستن فرش دستبافت آشنا هستند. نکات مهم راجبه شستشوی انواع فرش ها مطرح است، قالیشویی ونک با سابقه کار و قابل اعتماد هستند، <mark>قالیشویی ونک شعبه دیگری ندارد</mark> فرش های دستبافت، فرش های حساسی هستند با رعایت نکات شستشو، فرش را از بین نبریم بهتر است برای شستشوی انواع فرش های خود و فرش دستبافت، فرش خود را به قالیشویی ونک بسپارید.
قبل از شستشوی فرش بهتر است، اول گرد و غبار آن را از بین ببریم و بعد شروع به شستن فرش بکنیم، برای شستن فرش باید دقت کرد که فرش رنگ نمی دهد، چه نوع دستبافت و چه نوع غیر دستبافت یا همان ماشینی.
اگه لکه ای یا هر چیز دیگری که روی فرش دستبافت ریخته است که از عهده ی شما بر نمیاد یا نمی توانید آن را بشورید و یا پاک کنید آن را به قالیشویی ونک بسپارید، با به ترین کیفیت شستشو و صد درد صد تضمینی برای شستن فرش های ماشینی یا فرش دستبافت باید این نکته را توجه کرد 1 – اگر از پدر رختشویی استفاده می کنید آن را قبل با آن حل کنید تا به راحتی شسته شود و به فرش آسیبی نزند و باعث پوسیدگی یا خرابی فرش بشود، اگر که با صابون بشورید که چه بهتر از قدیم این شیو را پیاده می کردند برای انواع فرش ها، فرش های ماشینی و فرش های دستبافت. یک نکته ی دیگری که وجود دارد برای شستن فرش این است که فرش را جایی که شیب دارد پهن کنید و شروع به شستن کنید البته روی آسفالت هم پهن نکنید برای شستن فرش هاتون.
این نکته باید توجه داشت، که هرگز از مواد شوینده های غیر استاندارد و نا معتبر استفاده نکنید، چون باعث خرابی فرش می شود و از ارزش فرش هم کم می شود و دیگه اون زیبایی اولیه خود را ندارند و از مواد شوینده و آب زیاد از بین می برد و همینطور از آب گرم و داغ هم نباید برای شستشوی فرش استفاده کرد فرش از بین می رود. به طور میانگین فرش های دستبافت بین 3 تا 5 سال بک بار باید شستشه شود که دوام بیشتری داشته باشد و فرش از بین نرود فرش های خود را به قالیشویی ونک بسپارید.
قالیشویی ونک، توانسنت برند خود را ثبت کند. اولین قالیشویی در تهران، قالشویی ونک بود که ثبت برند انجام داده.
قالیشویی ونک، شستشوی هر نوع فرش را برای شستشو قبول می کند.
قالیشویی ونک با به ترین قیمت، شستشوی تضمینی، تحویل در اسرع وقت و با به ترین کیفیت شستشو ارایه می دهد.

کاربرد مواد شوینده

بر اساس ویژگی های فرش مورد نظر، مواد شوینده متفاوتی به کار گرفته می شود فرش های نو، ظریف و حساس با شامپو، فرش هایی که گرد و خاک زیاد و آلودگی بیشتری دارند با پودر و شامپو شسته می شوند چنانچه مشخص شود که پودر به فرش آسیب می رساند از صابون در شست و شوی آن استفاده می شود برای این کار صابون رنده شده یا صابون ژله ای را درون سطلی با آب گرم به خوبی مخلوط می کنند تا مایع غلیظ و یکنواختی بدست آید.

شلاق زنی

شلاق زنی یکی از مراحل مهم و قابل توجه شستشوی فرش است. در این مرحله سعی می شود با استفاده از نیروی مکانیکی به فرش، مواد شوینده و آلودگی ها را از آن خارج نمایند. علاوه بر کج بیل امروزه برای سرعت بخشیدن به کار از دستگاه برقی شلاق زنی که دارای تسمه های لاستیکی متعدد در درون محفظه ای است استفاده می کنند.

آبکشی

 آبکشی آن آغاز می شود بسته به شدت آلودگی و نیاز فرش پس از یک یا چند مرحله شستن فرش شست و شوی فرش که به پایان برسد برای از بین رفتن کامل آلودگی، آبکشی بوسیله شلنگ یا لوله های تعبیه شده در سالن شور آب را به روی فرش هدایت کرده و بوسیله کج بیل یا شلاق مواد شوینده و گرد و خاک و اضافات را از فرش خارج می کنند آنقدر این کار انجام می شود تا زمانی که تمام مواد شوینده موجود در فرش خارج شده و آب تمیز از آن خارج شود حرکت به سمت خواب فرش انجام می شود تا زمانی که آب کاملا از فرش خارج شود.

رنگ دواندگی

بلند شدن و خروج رنگ های تیره از روی الیاف رنگی تیره و وارد شدن و نشستن آن ها بر روی الیافی که رنگ های روشن دارند رنگ دواندگی نامیده شده است. رنگ دواندگی به دلیل عدم ثبات رنگی در قالی است برای از بین بردن رنگ دواندگی در فرش از مواد شیمیایی رنگ بر، از قبیل کلر و هیدروسولفیت سدیم استفاده می شود.
پس از خروج کامل آب از فرش در صورت مشاهده رنگ دواندگی در فرش (حتی درصد کم) محلولی ترکیبی از، نسبت به رنگ دواندگی ترکیب این ماده توسط سرپرست بخش شستشو آماده می شود یک ماده شیمیایی آماده شده و بوسیله آب پاش بر تمام سطح فرش پاشیده می شود سپس توسط کج بیل این محلول به تمام نقاط فرش پخش شده و نسبت به رنک دواندگی فرش و درصد مواد، بین 5 الی 30دقیقه بر روی فرش باقی می ماند. اگر همچنان آثاری از رنگ دواندگی در فرش مشاهده پس از آن مرحله آبکشی را مانند قبل تکرار می کنند شود، دوباره محلول را آماده و عملیات قبل تکرار می شود پس از پایان مرحله شست و شو و آب کشی با فرچه و محلول ریشه های بالاو پایین فرش را شسته و اثرات باقی مانده رنگ را پاک می کنند و آبکشی را انجام می دهند.

<box1>

<title>
مراحل شستشو در قالیشویی

</title>

دستگاه غبارگیری: قالی درون محفظه قرار می گیرد و با چرخش دستگاه گرد و غبار از قالی گرفته می شود.
– خیس کردن قالی
– شست و شو با مواد شوینده توسط دستگاه شلاق زنی
– آبگیری و پر کردن مواد شوینده
– قرار دادن قالی در دستگاه آبگیری
– آبگیری قالی
– پهن کردن قالی در هوای باز
– خشک کردن قالی
– لول کردن قالی پس از خشک شدن

</box1>

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
قالیشویی ونک

قالیشویی ونک

برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید

بدون ديگاه

ارسال یک نظر