پاسخگویی 24 ساعته، سرویس دهی سراسر تهران

نظافت و شست‌ وشوی برخی از لوازم، دقت بیشتری می‌طلبد برا عدم رعایت برخی از نکات ممکن است صدماتی به این لوازم وارد آورده و ما را ناچار به خرید یک نمونه جدید یا صرف بهایی هنگفت بابت تعمیر و رفع و رجوع عیب و ایراد حاصله کند. در میان لوازم خانه مبلمان به‌دلیل اینکه در معرض‌ترین و پر استفاده‌ترین لوازم هستند نیاز به شست‌وشوی هر ساله دارند. (مبل شویی) نگهداری و شست‌و شوی مبلمان پارچه‌ای برای شست‌وشوی مبل‌های پارچه‌ای بهترین راه استفاده از شامپو فرش است در مورد استفاده از شامپو فرش برای نظافت مبلمان هم باید بگویم که این محصولات، آلودگی را از بین می‌برند اما چون مبل پس از شامپو فرش کشیدن، دیگر آب‌کشی نمی‌شود و در آن باقی می‌ماند و خشک می‌شود این می‌تواند باعث پخش ذرات آلودگی در سطح مبل شود پس بهتر است بعد از شامپو کردن مبل‌هایتان، با یک بخارشو یا جاروبرقی معمولی، ذرات آلوده روی مبل‌ها را از بین ببرید. (مبلشویی) قبل از اینکه مبلمان را با شامپو فرش شست‌ و شو دهید، قسمتی از مبل را شسته و امتحان کنید که پارچه مبل رنگ ندهد. از بین بردن لکه‌های گوناگون از روی مبل لکه‌های روی مبل انوع گوناگونی دارند ممکن است روی مبل شما لکه چربی یا شیمیایی یا جای رد قلم و خودکار مانده باشد حتی ممکن است مبلمان شما به وسیله سیگار سوخته باشد باید بگوییم که این مشکلات قابل رفع است اثری سوختگی یا زردی سیگار را هم می‌توانید با یک حبه قند از بین ببرید روش کار هم ساده است قند را روی لکه بمالید و آن قدر این کار را ادامه دهید تا پاک شود  اگر این لکه روی الیاف مصنوعی ایجاد شده باشد، می‌توانید با آبلیمو آن را پاک کنید اگر جنس رویه مبل شما از پارچه کرکدار است با کمی شیر آن را خیس و با مقداری پنبه لکه آن را پاک کنید و در آخر با آب و صابون لکه شیر را هم از بین ببرید. (مبل شویی) لکه جوهر روی مبل را هم می‌توان از بین برد مراحل کار به این ترتیب است اول آن را خیس کنید و کمی نمک روی لکه بریزید، سپس با پنبه محل را تمیز کنید راه دیگری هم وجود دارد، ابتدا محلول گلیسیرین و آمونیاک را روی لکه بمالید و سپس با آب و پودردستی رویه مبل را شست‌وشو دهید.برای پاک کردن لکه چربی روی مبل هم باید کمی محلول نمک و الکل روی آن بمالید.اگر جنس رویه مبل پارچه ابریشمی باشد، راه ساده‌تری هم وجود دارد با یک برگه کاغذ خشک کن روی قسمت لکه شده را بپوشانید و اتوی داغ را محکم روی آن فشار دهید تا لکه ناپدید شود نگهداری و شست‌وشو و گردگیری مبلمان چرمی برای اینکه مبلمان چرمیتان تمیز و نرم بماند مرتب آن را گرد‌گیری کنید و گاه به گاه سطح آن را به وسیله واکس مخصوص چرم پاک کنید هرگز مبلمان چرمی را با پاک‌کننده‌های شیمیایی شست‌ و شو ندهید زیرا با این کار مبلمان را نابود کرده‌اید توصیه می‌شود هر هفته از دستمال خشک و جاروبرقی برای تمیز کردن مبل استفاده کنید و به محض ریختن مواد غذایی آن را تمیز کنید. مبلمان و کاناپه‌های چرمی را از منابع گرمازا مانند رادیاتور و آتش روباز شومینه دور نگه‌دارید، چراکه گرمای زیاد موجب خشک و شکننده شدن چرم می‌شود.
گوشه‌های مبل را جاروبرقی بزنید و آنها را همیشه تمیز نگه دارید. جمع شدن گرد و خاک در گوشه‌های مبل چرمی موجب می‌شود این گرد و خاک‌ها به چرم نشسته و از آن جدا نشوند.
از آب زیاد، حلال‌های تمیزکننده صابون یا آمونیاک برای شست‌ و شوی مبل چرمی استفاده نکنید از جمله اشتباهات افراد استفاده از آب زیاد و صابون برای تمیز کردن مبلمان چرمی است. این روش باید صد در صد کنار گذاشته شود چون سطح چرم را به مرور از بین می‌برد و باعث ایجاد ترک و شکستن آن می‌شود. همچنین بهتر است از تمیزکننده‌ها و حلا‌ل‌های قوی مانند آمونیاک استفاده نکنید. آنها رنگ چرم را از بین می‌برند و آن را سفید می‌کنند. حتی در صورت وجود لکه از مقدار خیلی کمی آب استفاده کنید و نگذارید رطوبت آب روی چرم باقی بماند.
برای شست‌ و شوی مبل‌هایی که از ترکیب چرم و پارچه ساخته شده‌اند نیز بهتر است نهایت دقت را داشته باشید زیرا هر قسمت را باید به شیوه‌ای که توضیح دادیم شست‌وشو دهید.

قالیشویی ونک، توانسنت برند خود را ثبت کند. اولین قالیشویی در تهران، قالشویی ونک بود که ثبت برند انجام داده .

قالیشویی ونک، به تمام مناطق ونک، امیر آباد، یوسف آباد، گیشا، جردن، ولی عصر، غرب تهران، مرزداران خدمات رسانی می کند.

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
قالیشویی ونک

قالیشویی ونک

برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید

بدون ديگاه

ارسال یک نظر