پاسخگویی 24 ساعته، سرویس دهی سراسر تهران

شستشوی فرش در قالیشویی:
۱- در كارخانه، ابتدا فرش توسط كارشناسان مجرب، كارشناسی شده، در صورت سلامت و تأیید وارد مرحله شستشو می شود در صورت عدم تائید كارشناس و وجود عیوب در سطح فرش، عیوب و هزینه های اصلاح آن به سمع مشتری رسیده ، از تصمیم مشتری مبنی بر اصلاح و رفع آسیب دیدگی قبل از شور ، ادامه كار بدون اصلاح آسیب دیدگی با مسئولیت مشتری،و یا ارجاع فرش معیوب بدون شور، آگاه می شویم.
۲-  خاك و گرد غبار و ذرات جامد از روی فرش برداشته شده، در صورت وجود گرد و خاك در مغز آن، فرش داخل خاك گیر مكانیكی قرار گرفته تا با چرخش دورانی، متن قالی از خاك تهی گردد.
۳- رنگهای فرش از لحاظ پایداری و ثبات تست می شوند .
۴  – با جاری شدن آب روان فرش را كر اسلامی داده، آبكشی می كنیم (آبكشی از پشت و روی فرش الزامی است)
۵- برای از بین بردن لكه های غیر پایدار و چربی های رونده،فرش با یك ماده شوینده، ملایم شسته می شود.
۶ – لكه های پایدار در این مرحله نمایان و آشكار می شوند .
۷-  همزمان ریشه ها به آرامی شستشو می شوند.
۸- شستشوی كامل فرش با استفاده از مواد شوینده استاندارد آغاز و پس از خاتمه، مجدداً آبكشی انجام می گیرد.
۹- در مرحله پایانی آب با فشار به روی فرش پاشیده و به كمك پاروهای مخصوص و جریان شدید آب، مواد شوینده باقی مانده را از لا به لای پرزها، الیاف و مغز فرش بصورت كامل خارج نموده، این عمل از زوایای گوناگون چندین بار تكرار تا فرش تهی از مواد شوینده شود. در صورت درخواست و سفارش مواد ضد بید به فرش زده می شود.
۱۰- در مرحله آبگیری از دستگاه های آبگیری مكانیكی یا غلطكی استفاده می شود تا به كمك آن ۸۰تا ۹۰ درصد آب قالی گرفته و فرش برای مرحله بعدآماده گردد.
۱۱-  در این مرحله فرش جهت كنترل و بازرسی به دست ناظر كیفی سپرده می شود، پس از تائید، به محوطه حیاط كارخانه حمل و با پهن شدن آن از پشت بر روی شن های تمیز و پس از كشیدن برس بر روی سطح فرش در جهت خواب آن، زیر تابش نورخورشید  قرار گرفته، تا ضمن خشك شدن تدریجی، نور آفتاب به میان الیاف آن نفوذ كرده و باعث از بین رفتن بید و كپك احتمالی گردد.
لذا بهترین زمان شستشوی فرش در فصول بهار و تابستان و پاییز می باشد چرا كه در این فصول می توان از نورطبیعی خورشید جهت خشك نمودن و ازبین بردن بید استفاده نمود. هر چند این روش با مشكلات و معضلات عدیده همراه است و گذشته از طولانی شدن زمان شستشو ، حضور پر تعداد پرسنل فعال و مجرب را می طلبد كه خود نیز مستلزم هزینه های گزافی می باشد.لیكن قالیشویی ونک خود را همچنان ملزم و متعهد به اجرای این روش می داند، كه این روش حفظ سلامت و كیفیت فرش را تضمین می نماید.

قالیشویی ونک با بهترین قیمت ، شستشوی تضمینی ، تحویل در اسرع وقت و با بهترین کیفیت شستشو ارائه میدهد .

اشاره به اینکه قالیشویی ونک به تمام مناطق ونک، امیر آباد ، بوسف آباد ، گیشا، جردن ، ولی عصر ، غرب تهران، مرزداران خدمات رسانی میکند .

در این مرحله  قالی ها از محل تخلیه به سالن شستشو منتقل شده و قالی ها کف سالن پهن و توسط آب و مواد شویند نظیر: شامپو ،تگزاپون ،سود، کاستیک،پرکلرین و … به طور دستی و سنتی شستشو می شوند.
مرحله بعدی ، مرحله آبگیری مباشد:
 در این مرحله فرش ها را شسته شده توسط گاری به قسمت دیگ های آبگیری منتقل می گردد. در هر دیگ آبگیری 2 عدد قالی تاشده قرار می گیرد و در اثر چرخش لایه داخلی دیگ ، آب فرش ها گرفته میشود و حدود 5 تا 7 دقیقه  پس از خرخیدن، فرش ها از دیگ بیرون آورده میشود، در حالی که فرش ها تقریبا حالت مرطوب را دارند.
 با توجه به اینکه دیگ های آبگیری معمولا در قسمتی از سالن شستشو قرار گرفته اند لذا عوامل زیان آور این مرحله تقریبا شبیه مرحله قبلی می باشد. تراز فشار صورت اندازه گیری شده در محل استقرار اپراتور دستگاه آبگیری حین فعالیت حین فعالیت برابر با 83 دسی بل می باشد .
مرحله بعدی ، مرحله خشک کردن قالی :
در این مرحله قالی ها در مکانی به نام گرمخانه قرار می گیرند تا با استفاده از گرمای موجود، رطوبت فرش گرفته شده و کاملا خشک  شود.
مرحله بعدی ، مرحله انتقال فرش ها:
 در این مرحله فرش ها شسته شده بارگیری و به مقاصد تعیین شده ارسال  می گردد .عوامل زیان این مرحله بیشتر عوامل ارگونومیگی می باشد که ناشی از حمل و نقل قالی میباشد.

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
قالیشویی ونک

قالیشویی ونک

برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید

بدون ديگاه

ارسال یک نظر