پاسخگویی 24 ساعته، سرویس دهی سراسر تهران


چرم

برای کنار دوزی فرش مورد استفاده قرار می گیرد و از جنس آن از مواد پلاستیکی و نخ تشکیل شده است عرض آن بین ۳ تا 5 سانتیمتر است و دارای مقاومت کافی می باشد که به صورت متری در بازار به فروش می رسد.

نخ چرم

این نخ در کفاشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد که جنس آن از ابریشم مصنوعی می باشد و برای عمل چرم دوزی در کناره های فرش مورد استفاده قرار می گیرد زیرا عبور آن از فرش به سهولت انجام می شود از موارد دیگر استفاده از چرم دوزی از سر خوردن فرش های ظریف بر روی سطح های صاف به خصوص در قالی هایی که به سبک وزن هستند یا پوشاندن محل میخ خوردگی کناره ای فرش که در هنگام پایین کشی فرش از روی دار به وجود آمده می باشد در چرم دقت داشته باشید که نخ چرم به صورت تک لا استفاده می شود و همچنین سوزن چرم و مقدار بود و مقدار کشیدگی سوزن نیز هنگام دوختن کنترل شود که چرم پاره نشود قالیشویی ونک این امکان را به شما انواع خدمات و خدمات چرم دوزی مشتریان می دهد عرض چرم برای چرم دوزی کنار قالی 3 تا 5 سانتی متر می باشد جلوگیری ازلوله شدن کناره های فرش، جلوگیری از سر خوردن روی سطوح و صیقلی، به سبب پوشاندن محل میخ یا سوزن خورده های کنار فرش.

قالیشویی ونک، توانسنت برند خود را ثبت کند. اولین قالیشویی در تهران، قالشویی ونک بود که ثبت برند انجام داده.
قالیشویی ونک به تمام مناطق ونک، امیر آباد، یوسف آباد، گیشا، جردن، ولی عصر، غرب تهران، مرزداران خدمات رسانی می کند.
قالیشویی ونک، تحویل در اسرع وقت و با به بهترین کیفیت شستشو و با تضمین صد در صد به مناطق تهران و به غرب تهران خدمات رسانی می کند.

ابزار و وسایل

– قیچی مقوا
– چرم مصنوعی
– نخ مخصوص سوزن چرم دوزی
چرم دوزی عملیاتی است برای برطرف کردن عیب و نیز زیبا شدن فرش که در کناره های طولی آن انجام می شود.

کاربرد چرم دوزی در فرش

رفع لول شدگی کناره های فرش وجلوگیری از لول شدگی پوشاندن عیوب کناره های فرش اعم از جای میخ ناشی از دارکشی و خوردگی لبه های فرش. جلوگیری از سر خوردن فرش روی سطح زمین  روش کار: چرم آماده را به همراه مقوا (در صورت نیاز) به اندازه طول فرش آماده کرده در مواردی که لول شدگی فرش ها بسیار زیاد باشد برای صاف کردن لبه ها علاوه بر دوختن چرم زیر آن مقوا قرار داده می شود.
فرش را طوری که پشت فرش به سمت مرمتگر باشد پهن کرده سپس چرم را در راستای شیرازه بطوری که از لبه قالی بیرون نزند قرار می دهند. (از شیرازه بیرون نزند و عقب تر از شیرازه نیز قرار نگیرد) پس از نخ کردن سوزن طوری که نخ در هنگام دوخت چرم یک لا باشد، آن را گره می زنند. سوزن را عمود و با فاصله نیم سانتی متر از لبه و سر چرم وارد فرش کرده از روی فرش و لابه لای پرز ها خارج می کنند سپس با فاصله کمی از محل خروج آن دوباره وارد فرش کرده و از پشت فرش در نزدیکی محل ورود سوزن خارج می کنند. روش دوخت را مانند تصویر زیگزاک (متداول ترین روش دوخت که به صورت هفت و هشتی می باشد) انجام داده و تا انت های لبه فرش ادامه می دهند.
در صورت تمام شدن نخ چرم دوزی در حین کار نخ جدید را به ادامه نخ گره زده و کار را ادامه می دهند باید دقت کرد که ته گره در وسط کار نیفتد و در معرض دید نباشد. در صورت تمام شدن چرم نیز چرم جدید را لب به لب چرم قبلی قرار داده و دوخت را مانند شروع کار انجام می دهند (دوخت هم در ابتدای چرم جدید هم انت های چرم قبلی) انت های کار نیز باید مانند ابتدا دوخته شود

راه های پیشگیری از ایجاد سرنخ در فرش

دقت در اتصال درست پود کلفت در حین بافت و قیچی زدن سر های اضافی پود کلفت از انت ها در نواحی اتصال کوبیدن صحیح پود نازک و تنظیم شلی و سفتی آن در هنگام بافت سر صافی: یکدست کردن ریشه های دوسر قالی سر صافی گفته می شود فرش را روی زمین صاف پهن کرده، با برس ریشه ها را مرتب کرده و با قیچی بر اساس اندازه های مشخص شده صاف و یکدست ریشه ها را قیچی می کنند سپس دوباره برس کشیده و ریشه ها را بررسی کرده تا در صورت جاماندن یا نامرتبی ریشه ها دو باره آن ها را با قیچی صاف و یک دست کنند.

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
قالیشویی ونک

قالیشویی ونک

برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید

بدون ديگاه

ارسال یک نظر