پاسخگویی 24 ساعته، سرویس دهی سراسر تهران

راه خانگی برای از بین بردن لکه های فرش
بارها و بارها خوراکی از دستمان ریخته یا کاسه ای شکسته و فرش زیر پایمان لک شده و مدتی برای پاک کردنش دستمال به دست تلاش کرده ایم، اما حاصل کار رضایت بخش نبوده و ناچار تصمیم به شستن کل فرش یا موکت گرفته ایم از آنجا که شستن زیاد فرش، بخصوص فرش دستبافت، باعث از هم گسیختن تار و پود آن می شود و روند از بین رفتنش را تسریع خواهد کرد، می توانید با هشت نکته طلایی از این اتفاق جلوگیری کنید و زیاد هم هزینه نکنید.

 روش های مختلفی که لکه های فرش را از بین میبرد

لکه آدامس:اول با یک تکه یخ، آدامس را سفت کنید و سپس آن را به کمک یک کاردک یا پشت چاقو به آرامی از روی فرش بتراشید.
نوشیدنی:شکلات و قهوه، آبمیوه، شیر و چای را با آب نیمه گرم و صابون یا آب و شامپو تمیز کنید. استفاده از یک تکه اسفنج، کار را آسان تر می کند.
روغن و چربی:برای زدودن اثرات روغن و چربی و حتی واکس، از صابون و سرکه سفید استفاده کنید، اما اگر روغن روی فرش ریخت، ابتدا آن را با قاشق جمع کنید و سپس یک تکه پارچه سفید را روی بخشی از فرش که آلوده شده بگذارید و روی آن را اتوی نیمه گرم بکشید. به این ترتیب، روغن موجود در پرز فرش جذب پارچه سفید می شود.
تخم مرغ:اگر تخم مرغ خام روی فرش ریختین، آن را با آب نیمه گرم، نمک، صابون و سرکه سفید پاک کنید. این روش در مورد لکه خون نیز موثر است.
لکه شمع:پارافین شمع را نیز با همان روشی که آدامس را برداشتید، از روی فرش جدا کنید.
لکه جوهر معمولی:روی لکه ماست بریزید و آن را روی قسمت جوهری پخش کنید. بعد از این که ماست بخوبی با جوهر مخلوط شد، با یک قاشق آن را از روی فرش جمع کنید. این کار را چند بار تکرار کنید تا جوهر به طور کامل جذب ماست شود.
دوده:برای زدودن دوده از فرش بخصوص از روی موکت تیره رنگ روی قسمت هایی که خیلی تیره شده، نمک بپاشید. بعد از یک ساعت و نیم با جاروبرقی نمک ها را جمع کنید.تنباکو و نیکوتین:بهترین پاک کننده برای این لکه ها گلیسیرین است. در ابتدا مقداری از گلیسیرین را روی محل مورد نظر بریزید و به آرامی آن را تمیز کنید سپس دوباره این کار را انجام دهید و مقداری لکه پاک کن نیز روی آن بریزید و برای نیم ساعت آن را روی محل بگذارید سپس آن را بشویید. با این کار باید تمام لکه های حاصل را از بین برود.
لکه چای و قهوه:روی فرش و موکت مانند لکه زدایی شیر است و باید ابتدا اضافی آن را برداشت و با آب نیمه گرم و مقداری پودر لباس شویی و اسفنج آن را تمیز کرد و اگر لکه ها باز باقی ماند از آب اکسیژنه 5 درصد و مقداری آب لکه زدایی را ادامه دهید تا خوب پاک گردد و سپس با دستمال محل را خشک کنید و مالش دهید تا زیبایی خود را پیدا کند و مثل قبل تمیز و زیبا گردد.

روش لکه گیری دوده از روی فرش
قبل از اقدام به پاک کردن دوده با جارو برقی آن را جمع کنیم البته باید مکنده جارو برقی را با فاصله از فرش بگیرید نمک برای از بین بردن لکه هایی که با دوده روی فرش تشکیل شود و یا موکت های تیره معجزه می کند، به این منظوز مقداری نمک بر روی قسمت هایی که تیره شده اند پاشیده اند و بعد از یک الی دو ساعت با جارو برقی نمک ها را جمع کنید و سپس آثار باقیمانده با تینر فوری یا بنزین پاک می شود.

روش پاک کردن لکه شیر از روی فرش و موکت

هنگامی که لکه تازه است اضافه شیر را با لبه قاشق بردارید، پس در آب نمیه گرم مقداری پودر لباسشویی رقیق شده بریزید و اسفنج را در آب فرو برید و روی لکه بمالید و بعد از آن محل را آبکشی کنید و چند بار این کار را انجام دهد سپس یک قاش سوپ خوری آب اکسیژنه 10 در صد را در یک لیتر آب بریزید و بار دیگر لکه زداایی کنید و بعد با اسفنج آب بکشید و پس از خشک شدن روی آن دستمال بکشید یا برش بزنید
روش لکه گیری چای و قهوه
لکه چای و قهوه از روی فرش و موکت مانند لکه زدایی شیر باید اضافی آن را برداشت و با آب نیمه گرم و مقداری پودر لباسشویی و اسفنج آن را تمیز کرد و اگر لکه باز باقی ماند از آب اکسیژنه 5 در صد و مقداری آب، ادامه لکه زدایی را ادامه دهید تا خوب سطح پاک گردد و سپس با دستمال محل را خشک کنید و یا مالش دهید تا زیبایی خود را پیدا کند و تمیز شود.
روش پاک کردن لکه جوهر  خودکار
شیر لکه های ناشی از جوهر خودکار را پاک می کند و می توانید با یک اسفنج و مقداری شیر لکه خودکار را رفع کنید و از الکل و ماست نیز می توانید برای پاک کردن لکه جوهر استفاده کنید. در مورد رنگ های جوهری و مرکب در صورتی که رنگ، تازه بر روی فرش ریخته شده باشد، ابتدا اضافه رنگ را با قاشق رنگ از روی فرش برداشته و روی محل آغشته با جوهر را با آب و صابون می شویید. سپس مقدار کمی هیدروسولفیت روی آن قسمت ریخته و یا با پارچه ای تمیزی پودر را روی فرش ماساژ می دهند سپس محل را مجداد با آب شستشو می دهند تا خاصیت اسید از بین برود.

قالیشویی ونک، تحویل در اسرع وقت و با بهترین کیفیت شستشو و با تضمین صد در صد به مناطق تهران  و به غرب تهران خدمات رسانی می کند .

قالیشویی ونک به تمام مناطق ونک، امیر آباد، یوسف آباد، گیشا، جردن، ولی عصر، غرب تهران، مرزداران خدمات رسانی میکند .

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
قالیشویی ونک

قالیشویی ونک

برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید

بدون ديگاه

ارسال یک نظر