پاسخگویی 24 ساعته، سرویس دهی سراسر تهران

تغییرات در نرخ قالیشویی در شهرهای مختلف، انتخاب فرش شویی

شاید برای اکثر ما سوال باشد که چرا به مکان های شستشویی فرش قالیشویی می گویند صرفا دلیل خاص برای نام قالیشویی در شستن فرش های دستباف یا ماشینی با استفاده از دستگاه های خاص و مواد نمی باشد هرچند که در روند شستشوی فرش دراین مکان ها پروسه صنعتی خاص وجود دارد اما به طور کلی به پروسه ی شستشوی فرش دست باف یا ماشینی و همچنین موارد شبیه آنها مانند موکت در روند شستشو و خشک کردن و بسته بندی قالیشویی گفته می شود.

<box2>

قالیشویی روندتغییر و تحول عظمی را در شستشوی فروش و گلیم به راه انداخته است در چند ساله گذشته و حتی چند دهه اخیر پروسه شستشوی فرش به سختی انجام می شد و از موادی برای شستشو استفاده می شد که نه تنها فرش را کاملا پاک نمی کرد بلکه تا حدودی باعث پوسیدگی تار و پود می شد. در چند ساله گذشته و نزدیک به نیم قرن پیش مردم فرش و گلیم را در کنار چشمه به وسیله آب و صابون می شستند اما هم اکنون دستگاه های عظیم قالیشویی این روند و پروسه را به راحتی در چند ساعت انجام می دهند سیر این تغییر و تحول نسبت به سایر کارهای منزل در پروسه زمانی مشخص قرن گذشته شدید تر بوده است امروزه پروسه قالیشویی نه تنها برای فرش و موکت استفاده می شود بلکه رویه مبلمان ها هم شامل این بخش خواهد شد.  

</box2>

تغییرات در نرخ قالیشویی در شهرهای مختلف

معمولا نرخ قالیشویی با توجه به متراژ فرش و گلیم محاسبه می شود اما این نرخ برای هر متر مربع از فرش در شهرهای مختلف متفاوت است البته عوامل بسیاری زیادی در این تغییر قیمت موثر هستند که مهم ترین آن نوع و مواد استفاده شده در بافت فرش است. فرش های دستباف اغلب دارای تار و پود های با رنگ های طبیعی هستند که اگر با مواد شیمیایی و سود قلیایی شسته شوند به راحتی رنگ ها مخلوط می شوند، در نتیجه نقشه و طراحی فرش به طور کامل دچار اختلال می شود. برای فرش های دستباف با تار و پود نازک مانند ابریشم حتی نمی توانید از آب داغ استفاده کنید بی شک شستشوی این نوع فرش ها مستلزم پرداخت هزینه های بیشتر خواهد شد.

پراکندگی قالیشویی در محدوده شهر

معمولا در قسمت های مختلف  هر شهر می توانید قالیشویی ها متفاوتی مشاهده کنید مثلا یکی از بخش های پرطرفداربرای این کار در شهر تهران قالیشویی محدوده غرب تهران هستند این مراکز معمولا در هر شهر به دلیل کاهش هزینه های حمل و نقل در نزدیکی محل سکونت انتخاب می شوند. امروزه قالیشویی یک شغل محسوب می شود و از سال 1351 دارای اتحادیه با نرخ مشخص در هر استان می باشند.

مراحل کار برای انتخاب یک قالیشویی مناسب

– انتخاب فرش شویی
برای انتخاب یک قالیشویی مناسب بهتر است در ابتدا تحقیق کوتاهی در نزدیکی محل زندگی خود داشته باشید قالیشویی اتوماتیک و تمام مکانیزه می تواند انتخاب مناسبی باشد. حتی اگر قصد شستشوی فرش ماشینی دارید بهتر است این قالیشویی ها را انتخاب کنید زیرا مدت زمان شستشوی فرش در این مکان ها بسیار کوتاه است و مواد استفاده شده در شتشوی فرش همگی مواد مصرفی دستگاه ها هستند که با جدید ترین تکونولوژی تهیه شده اند در نتیجه به هیچ وجه آسیبی به فرش شما وارد نمی شود اگر قصد شستسوی تابلو فرش ها را دارید باید حتما یکی از این قالیشویی ها را انتخاب کنید.

smartwash carpet cleaner، قالیشویی

– نحوه تماس و ثبت سفارش در قالیشویی
امروزه اپلیکیشن های آنلاین جایگزین تلفن شده اند. شما می توانید به راحتی با استفاده از این اپلیکیشن های همراه هم از اطلاعات دستگاه قالیشویی های محدوده زندگی خود اطلاع پیدا کنید و هم نرخ شستشوی قالی را با توجه به متراژ، نوع فرش و غیره قبل از ثبت سفارش مشاهده کنید در صورت موافقت با هر یک از گزینه ها امکان ثبت سفارش در نزدیکی ترین محل به شما وجود دارد بعضی از قالیشویی ها صرفا قالیشویی فرش دست باف هستند در نتیجه برای شتشوی فرش دستباف و تابلو فرش ها مناسب تر می باشند.
– جمع آوری فرش به وسیله قالیشویی
بیشتر قالیشویی ها دارای ماشین های حمل بار هستند که امکان جابه جایی و حمل و نقل فرش را به صورت دو طرفه هم از محل زندگی شما به قالیشویی و هم از قالیشویی به منزل دارند. قیمت این حمل و نقل برای حمل فرش در اطراف منزل رایگان است. این بخش از روند قالیشویی باعث می شود در صورتی که شما نمی توانید به راحتی فرش را جابه جا کنید با استفاده از ماشین ها و اطراف مختصص این کار بدون هیچ گونه آسیبی به فرش انجام شود.
– شستسویی فرش در پروسه قالیشویی
در اپلیکیشن ها ثبت سفارش یا در صورت تماس تلفنی با قالیشویی ها زمان تحویل فرش به شما اطلاع داده می شود پس از انتقال فرش به فرش شویی این کار زیر نظر کارشناسان و تکنسین های دستگاه قالیشویی اتوماتیک با مواد با کیفیت انجام می شود و سپس  روند خشک کردن فرش ها در گرم ها خانه های مخصوص آغاز می شود.
– انتقال فرش از قالیشویی به منزل شما
قسمت آخر شامل انتقال فرش ها از قالیشویی به منزل می باشد این کار مانند حمل بار از منزل با استفاده از ماشین های مخصوص حمل بار فرش انجام می شود. اگر شما نیاز دارید که فرش ها داخل منزل آورده شوند می توانید در بعضی قالیشویی ها از سرویس VIP حمل بار استفاده کنید تا فرش ها برای شما پهن شوند پس از اتمام کار و رضایت شما از پروسه قالیشویی هزینه به طور کامل تسویه خواهد شد.

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
قالیشویی ونک

قالیشویی ونک

برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید

بدون ديگاه

ارسال یک نظر