پاسخگویی 24 ساعته، سرویس دهی سراسر تهران


عوامل موثر بر قیمت قالیشویی

در این مقاله قصد داریم شما را با عوامل موثر بر قیمت قالیشویی آشنا کنیم تا بتوانید حدود قیمت شستن فرش و قالی های خود را محاسبه کنید. فرش ها یکی از اصیل ترین و قدیمی ترین صنایع دستی ایرانیان به شمار می رود و تاثیر زیادی بر روی زیبایی دکوراسیون خانه شما دارد به همین دلیل شستشوی آن ها را به افراد ماهر و باتجربه بسپارید. از جمله عوامل تاثیرگذار به شرح زیر می باشد:

نوع فرش
نوع و جنس فرش از اصلی ترین عامل تاثیرگذار بر روی قیمت قالیشویی محسوب می شود. فرش هایی که متراکم ترند و بافت ریزتری دارند در هنگام شستشو باید دقت بیشتری را صرف کرد. همچنین در هنگام شستن فرش ها باید به بافت و نوع الیاف این فرش ها توجه نمایید به همین دلیل فرش های دستبافت در مقایسه با سایر فرش ها به دقت و زمان زیادی نیاز دارد. علاوه بر آن شستن فرش های گل ابریشم و ابریشم به دلیل نفیس بودن و حساسیت آن نیاز به زمان بیشتری دارد.

اندازه فرش
ابعاد و اندازه فرش از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت قالیشویی می باشد. اتحادیه های قالیشویی قیمت شستشوی فرش ها را به صورت متری محاسبه می کند. لذا طبیعی است که هر چه ابعاد و سایز فرش ها بیشتر باشد، قیمت شستشوی آن ها نیز افزایش می یابد. در نتیجه در هنگام سپردن قالی و فرش های خود باید به سایز و ابعاد ان توجه نمایید.

انواع شستشوی فرش

برخی از فرش ها دارای لکه های چربی و دیگر آلودگی ها هستند که پاک کردن آن ها از روی فرش ها کار آسانی نمی باشد. خصوصا فرش های روشن قدرت لکه پذیری بالاتری داشته و از بین بردن لکه های آن به زمان بیشتری نیاز دارد. به همین دلیل میزان آلودگی و لکه های موجود بر روی فرش نیز بر روی قیمت آن تاثیرگذار است و فرش های پر لکه هزینه شستشوی بیشتری را در پی دارد.

رفوی فرش
اغلب شرکت های قالیشویی در کنار شستشوی فرش ها رفو و تعمیر فرش را نیز انجام می دهند که این خود هزینه ای جداگانه برای مشتری به دنبال دارد. تعمیراتی مانند پرزگیری، ترمیم سوختگی فرش، چرم دوزی، دارکشی فرش، ترمیم پارگی فرش، پرداخت آن و … باعث افزایش قیمت قالیشویی می شود.

هزینه حمل و نقل
هزینه دریافت فرش و تحویل آن درب منزل از دیگر عوامل موثر بر قیمت قالیشویی می باشد. برخی از شرکت های قالیشویی بابت حمل و نقل فرش ها هزینه ای دریافت نکرده و دریافت و ارسال فرش ها را به صورت رایگان انجام می دهند. بنابراین برای محاسبه قیمت قالیشویی باید مسیر خانه خود را با شرکت قالیشویی در نظر بگیرید.

نحوه شستشوی فرش ها
فرش ها به سه روش سنتی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک شسته می شوند. در روش سنتی تمامی مراحل شستشو به صورت دستی انجام می شود که این روش به زمان بیشتری نیاز دارد.
در روش نیمه اتوماتیک نیز تمامی مراحل به صورت دستی و با استفاده از نیروی انسانی صورت می گیرد ولی برای شستشو از ابزارها و تجهیزات مدرن استفاده می شود.
در روش تمام اتوماتیک تمامی مراحل به صورت مکانیزه و با استفاده از دستگاه های مدرن و پیشرفته انجام شده و نیازی به نیروی انسانی نمی باشد. این روش به زمان کمتری نیاز داشته و آب کمتری مصرف می کند.

نوع شوینده
امروزه شرکت های زیادی در زمینه تولید شوینده مشغول به کار بوده و شوینده های زیادی را به بازار عرضه می کنند از این رو انتخاب شوینده ای مناسب نیاز به تخصص و تجربه دارد. به همین دلیل نوع شوینده مصرفی و کیفیت ان بر روی کیفیت و هزینه شستشوی فرش ها تاثیرگذار می باشد.

زمان مورد نیاز برای شستشو
تمامی موارد عنوان شده در بالا بر روی زمان قالیشویی و در نتیجه قیمت تمام شده قالیشویی تاثیرگذار می باشد. از این رو هر چه شستشوی فرش ها زمان بیشتری ببرد، هزینه شستشوی آن ها نیز افزایش می یابد.

قیمت قالیشویی در شمال تهران
قالیشویی یکی از حرفه هایی است که به تخصص و مهارت زیادی نیاز دارد و برای شستن فرش ها از شوینده های مختلفی استفاده می شود به همین دلیل هزینه شستشو، لکه بری، رفوکاری فرش ها و … به صورت توافقی و بر اساس نوع فرش شما تعیین می شود.

قیمت قالیشویی در غرب تهران
شستشوی فرش ها با توجه به نوع و جنس فرش ها متفاوت می باشد به همین دلیل هر قالیشویی ای نرخ مشخصی دارد. برای تعیین قیمت قالیشویی در غرب تهران باید به نوع فرش، جنس آن، شوینده های مصرفی، هزینه حمل و نقل و … توجه نمود.

قیمت قالیشویی در شرق تهران
شرکت قالیشویی ونک کارپت دارای متخصصانی باتجربه در زمینه شستشوی انواع فرش ها می باشد. جهت اطلاع از هزینه های شستشوی فرش ها و قالی های خود می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با این شرکت تماس گرفته تا کارشناسان ما با توجه به نوع فرش شما هزینه را اعلام کنند.

قیمت قالیشویی در جنوب تهران
ارائه خدمات قالیشویی در مرکز خدماتی ونک کاپت صورت می گیرد. این شرکت با استفاده از دستگاه های مدرن و مکانیزه با روشی کاملا بهداشتی قالی و فرش های را شسته و در محیطی کاملا بهداشتی خشک می نمایند. جهت اطلاع از هزینه های قالیشویی در جنوب تهران تنها کافیست با این مرکز تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
قالیشویی ونک

قالیشویی ونک

برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید

بدون ديگاه

ارسال یک نظر