پاسخگویی 24 ساعته، سرویس دهی سراسر تهران

مزایای تمیز کردن حرفه ای فرش برای سلامتی

تمیز کردن حرفه ای فرش فقط باعث نمی شود فرش های شما دوباره نو به نظر برسد. فرایند تمیز کردن فرش ، تعدادی از مزایای بهداشتی باورنکردنی را ارائه می دهد که می تواند سلامت خانواده و حیوانات خانگی شما را بهبود بخشد.

تمیز شدن هوا و هوای قابل تنفس
مقادیر زیادی از شوره، گرد و غبار و ارگانیسم های میکروسکوپی همیشه در فرش های شما یافت می شوند. بیرون آوردن این کثیفیا بعضی مواقع از طریق روشهای تمیز کردن معمولی مانند جاروبرقی ، مشکل است. آنها اغلب در اعماق الیاف فرش دفن می شوند و جدا کردن آنها به خودی خود دشوار است. و بارهای دیگر ، هنگام عبور از فرشها به راحتی در هوا پراکنده می شوند. این مواد تحریک کننده به مرور زمان در فرش شما ایجاد می شوند. بنابراین باعث ایجاد محیطی که تنفس در آن دشوار باشد میشوند. حضور آنها به ویژه در مقادیر زیاد ممکن است باعث بروز واکنش های آلرژیک شود.

این موارد شامل: وخیم شدن آسم، آشفته شدن سینوسها و علائم مختلف مانند آنفولانزا است. برای کمک به آلرژی خود به برخی از دستگاه های تصفیه هوا توصیه شده نگاهی بیندازید . تمیز کردن فرش بصورت حرفه ای باعث تمیز کردن عمیق فرش شما ار این آلودگیها میشود و ذرات آن را خیلی کوچک می کند تا نتواند روی بدن شما تأثیر بگذارد.

باعث از بین بردن قالب میشود
قالب توسط ارگانیسم های ریز که از مواد مرطوب تغذیه می شوند ایجاد می شود. حتی مقادیر کمی آب موجود در فرش شما می تواند باعث شود تا رشد قالب و کپک شروع شود. ذراتی که باعث رشد قالب می شوند تقریباً همیشه در هوا وجود دارند و از بین بردن کامل آنها بسیار دشوار است. هنگامی که آنها شروع به رشد میکنند، خلاص شدن از شر آنها به طور کامل دشوار است. به سادگی تمیز کردن قالب با اسپری ضد باکتریایی برای از بین بردن کامل اسپورهایی که هنوز در فرش شما مخفی هستند کافی نیست . این اسپورها در هوا آزاد می شوند و باعث مشکلات بیشماری برای سلامتی می شوند.

بسیاری از افراد واکنش آلرژیک جدی نسبت به قالب دارند ، در حالی که برخی دیگر به راحتی از علائمی مانند آبریزش بینی ، سردرد و حالت تهوع در مواجهه با قالب رنج می برند. تکنیک های معمول نظافت فرش برای خلاص شدن از قالب به طور کامل یا حتی برای جلوگیری از رشد و گسترش آن کافی نیست. اگر مایعات در فرش شما نفوذ کنند ، بیرون بردن آنها بسیار دشوار است. آنها مدتها قبل می توانند یک زمین پرورش کامل برای اسپورهای قالب فراهم کنند. اما با تمیز کردن کامل و حرفه ای فرش می توانید اطمینان حاصل کنید که مایعات از فرش خارج می شوند. و تمیز کردن حرفه ای خلاص شدن از شر اسپورهای قالب و تلاش برای ریشه کن شدن در فرش است.
هیچ چیز دیگری فرشهای شما را به طور کامل تمیز نمی کند و تضمین می کند که میکروارگانیسم های مضر نمی توانند به شما آسیب برساند. تمیز کردن فرش باید با یک پاک کننده حرفه ای باید هر چند ماه یکبار انجام شود تا از مزایای سلامتی چنین خدمتی حداکثر استفاده شود. این امر باعث کاهش میزان آلاینده های موجود در فرش و بهبود شرایط سلامتی برای شما و خانواده می شود.

مزیت شستن فرشها توسط شرکتهای قالیشویی حرفه ای

تمیز کردن فرش می تواند ظاهر خانه شما را بهبود ببخشد و عمر فرش شما را طولانی تر کند، اما شاید با ارزش ترین فایده این کار ، بهبود سلامت خانواده شما باشد. طبق اعلام انجمن ریه اگر اعضای خانواده شما از شرایطی که می تواند بر تنفس آنها تأثیر بگذارد ، مانند خروپف یا آسم رنج می برند، بسیار مهم است که حداقل سه بار در هفته فرش های خود را تمیز کنید. فراتر از جاروبرقی به طور منظم، شما همچنین باید فرش های خود حداقل یک بار در سال بشورید.

1. تمیز کردن فرش آلاینده های به دام افتاده را از بین می برد.
براساس اعلا =م سازمان حفاظت از محیط زیست ، یک فرش کثیف می تواند چندین منبع آلاینده هوا در محیط داخلی از جمله شوره حیوان خانگی ، آلرژن های سوسک ، سرب ، آلودگی ذرات و آلودگی و گرد و غبار روزمره را حفظ کند. گازهای سمی موجود در هوا می توانند به این ذرات چسبیده و در فرش نیز گیر بیفتند. این گازهای سمی را می توان از طریق فعالیت های روزمره مانند خلاء و قدم زدن در فرش رها شوند، که می تواند باعث آلوده شدن هوا خانه شما شود. شرکتهای قالیشویی حرفه ای باکتری ها را از طریق فرمول های مخصوص شامپو زدن از بین می برد و می تواند آلاینده های به شدت گرفتار شده را با خلاء پرقدرت از بین ببرد.

2. تمیز کردن فرش می تواند آلودگی های گرد و غبار را از بین نبرد.
بسیاری از خانه ها دچار آلودگی ناشی از کنه گرد و غبار هستند، اما بیشتر صاحبان خانه از هجوم آنها آگاهی ندارند، زیرا موجودات میکروسکوپی هستند. کنه های گرد و غبار آلرژی نیستند، اما غالباً مدفوع و قطعات بدن را در خود جای می دهند. به دلیل اندازه میکروسکوپی این ذرات ، در هنگام اختلال در محل ، به راحتی می توان آنها را استنشاق کرد ، که می تواند آلرژی را تشدید کند. بسیاری از شرکتهای حرفه ای قالیشویی هنگام انجام نظافت فرش از تکنیکی موسوم به تمیز کردن با استفاده از بخار استفاده می کنند که فرش شما را در معرض دمای بالا قرار می دهد که کنه های گرد و غبار نمی توانند زنده بمانند.

3. تمیز کردن فرش می تواند به جلوگیری از رشد قالب کمک کند.
به خصوص در مناطقی که رطوبت بالایی دارند، فرشهای کثیف در معرض خطر رشد قارچ هنگام قرار گرفتن در معرض رطوبت هستند. در هوای بارانی، رطوبت غالباً به داخل خانه وارد می شود و اگر فوراً خشک نشود و خالی نشود، می تواند در عمق الیاف فرش فرو برود. تمیز کردن فرش شما به طور مرتب می تواند از رشد قالب و کپک جلوگیری کند، زیرا شرکتهای قالیشویی حرفه ای دارای ابزار خشک کنندگی قوی هستند که رطوبت را از بین می برد. با از بین بردن رطوبت ، می توانید در صورت طولانی نادیده گرفتن از رشد قالب جلوگیری کنید که برای سلامتی شما مضر باشد.

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
قالیشویی ونک

قالیشویی ونک

برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید

بدون ديگاه

ارسال یک نظر