پاسخگویی 24 ساعته، سرویس دهی سراسر تهران


قیمت قالیشویی

قالیشویی قیمت ثابتی نداشته و عوامل متعددی بر روی قیمت قالیشویی تاثیر می گذارد که در ادامه شما را با این عوامل آشنا خواهیم کرد. نرخ شستشوی فرش و قالی در شهرهای مختلف، متفاوت می باشد. برای محاسبه قیمت شستشوی فرش ها عوامل متعددی وجود دارد به همین دلیل باید ابتدا با عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت این خدمات آشنا شوید.

عوامل موثر بر روی قیمت قالیشویی

عوامل متعددی باعث تغییر قیمت قالیشویی می شود که از جمله مهم ترین این عوامل به شرح زیر می باشد:

ابعاد و اندازه فرش
در هنگام محاسبه قیمت شستشوی فرش و قالیچه باید به ابعاد و اندازه آن توجه کرد زیرا فرش ها به صورت تعدادی محاسبه نمی شوند. در نتیجه هر چه متراژ فرش ها بیشتر باشد، هزینه شستشوی فرش ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

جنس فرش
همان طور که می دانید فرش ها در جنس و نوع بافت با یکدیگر متفاوت بوده و هر کدام نیاز به روشی مخصوص برای شستشو دارد. هر چه تراکم فرش ها بیشتر باشد کیفیت آن بالاتر بوده ولی شستشوی آن ها نیز سخت تر می باشد و از این رو قیمت آن نیز به مراتب بیشتر است. همچنین همان طور که در جریان هستید فرش ها به دو دسته ماشینی و دست بافت تقسیم بندی می شود و فرش های دست بافت حساسیت بیشتری داشته و برای شستشو به دقت و زمان بیشتری نیاز دارد. از این رو می توان گفت که جنس فرش نیز بر روی قیمت آن تاثیر بسزایی خواهد داشت.

نحوه شستن فرش
شستشوی فرش ها به سه روش دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک تقسیم بندی می شود. شیوه شستشوی اتوماتیک دارای تجهیزات و ماشین آلات مخصوصی بوده که سرعت بیشتری دارد و در عصر کنونی شستشوی فرش ها اکثرا به شیوه اتوماتیک انجام می شود.

شوینده مناسب
هر شرکتی برای شستشوی فرش ها از شوینده های مخصوصی استفاده می کنند از این رو کیفیت شوینده ها بر روی کیفیت شستشوی فرش ها و قیمت آن تاثیرگذار است. قالیشویی های خوب و معتبر همیشه از شوینده های مخصوص و با کیفیت استفاده می کنند تا به صورت کامل تمامی آلودگی ها و چربی ها از روی فرش ها پاک شود.

فصل شستشو
در زمان های اوج خانه تکانی مانند ماه بهمن و اسفند که اوج شلوغی و کار شرکت های قالی شویی می باشد، هزینه آن بیشتر است. به همین دلیل در صورتی که قصد دارید که شستشوی فرش ها و قالیچه های شما با هزینه ای مناسب تر صورت گیرد، می توانید در دیگر زمان ها اقدام به شستن آن ها نمایید.

میزان آلودگی و لکه های فرش
فرش ها دارای میزان آلودگی های متفاوتی هستند به طور مثال فرش های اتاق خواب دارای سطح چربی و آلودگی کم تری در مقایسه با فرش های آشپرخانه می باشد و از این رو برای شستشوی آن ها نیاز به صرف وقت و شونده کمتری است. به همین دلیل هر چه میزان لکه و آلودگی های موجود بر روی فرش بیشتر باشد، هزینه شستشوی فرش ها نیز افزایش خواهد یافت.

هزینه حمل فرش ها
هزینه حمل فرش نیز به صورت جداگانه محاسبه می شود که این هزینه با توجه به موقعیت مکانی هر شخص متفاوت می باشد. بنابراین برای محاسبه قیمت فرش ها ابتدا باید میزان آلودگی فرش ها را در نظر گرفت.

تعمیرات فرش
برخی از فرش ها در هنگام شستشو به ترمیم و رفو نیاز دارند که قیمت آن به صورت جداگانه محاسبه می شود. به همین دلیل در صورتی که فرش شما مشکلی داشته باشد، باعث تغییر قیمت قالیشویی می گردد.

موقعیت جغرافیایی
نوع محل سکونت نیز بر روی قیمت قالیشویی تاثیر گذار می باشد. به عنوان مثال در بالا شهر تهران قیمت قالیشویی د مقایسه با دیگر محلات دارای هزینه بالاتری است.

مشخصات بهترین قالیشویی

همان طور که می دانید در هر کاری ابزار تاثیر بسیاری دارد به همین دلیل یکی از نشانه های قالیشویی خوب، ابزار و تجهیزات آن می باشد.
تخصص و تجربه نیز از اهمیت بالایی برخودار بوده و از این رو شرکت ونک کارپت دارای نیروهای متخصص و مجرب بوده که با انواع فرش ها و نحوه شستشوی هر یک آشنا می باشند.
این شرکت ها از بهترین و باکیفیت ترین شوینده ها برای شستشوی فرش ها و از بین بردن لکه ها استفاده می کنند.
شرکت های قالیشویی معتبر دارای سالنی کاملا مکانیزه و بهداشتی برای شستشو و خشک کردن فرش ها و قالی ها می باشند.
راه های تشخیص یک قالیشویی خوب
دارای مجوز کسب از سوی اتحادیه قالیشویان
دارای نیروهای متخصص و مجرب
وقت شناس و خوش قول
سرعت در انجام خدمات
آشنا با انواع فرش ها

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
قالیشویی ونک

قالیشویی ونک

برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید

بدون ديگاه

ارسال یک نظر