پاسخگویی 24 ساعته، سرویس دهی سراسر تهران


انواع روش های قالیشویی

شرکت های قالیشویی که امروزه در حال فعالیت هستند، به چند شیوه کار خود را شروع می کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع روش های قالیشویی آشنا کنیم. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن شرکت های قالیشویی، افراد ترجیح می دهند فرش های خود را به شرکت های قالیشویی بسپارند. انواع روش های قالیشویی به شرح زیر می باشد:

قالیشویی سنتی
در روش قالیشویی سنتی تمامی مراحل شستشوی فرش ها به همان شیوه سنتی می باشد. در این روش ابتدا فرش ها را با روش چوب زنی گرد و غبار فرش را گرفته و سپس آن را خیس می کنند و بر روی آن مواد شویند می ریزند و با استفاده از فرچه آن را تمیز می کنند. در این روش شستشو نیاز به نیروی زیادی می باشد. پس از اتمام مراحل شستشو پارو را بر روی فرش کشیده تا تمامی کف ها و آلودگی ها از روی فرش ها برداشته شود.

قالیشویی نیمه اتوماتیک
روش قالیشویی نیمه اتوماتیک ترکیبی از نیروی انسانی و دستگاه های قالیشویی می باشد. در این شیوه شستشو تمامی ابزارها و وسیله های موجود برای شستشوی فرش ها را در اختیار متصدی قرار می دهند. این روش شستشو به زمان کمتری در مقایسه با روش سنتی نیاز دارد و قالی ها در زمان کوتاه تری به مشتریان تحویل داده می شود.

قالیشویی تمام اتوماتیک
در روش قالیشویی تمام اتوماتیک شستشوی فرش ها به صورت مکانیزه صورت می گیرد. تمامی مراحل شستشوی فرش ها در این روش از صفر تا صد توسط دستگاه های مخصوص فرش شویی انجام می شود و تنها حمل و نقل این فرش ها توسط نیروی انسانی صورت می گیرد. این روش شستشو زمان بسیار کمی نیاز داشته و فرش ها در کوره های مخصوص و به روشی کاملا بهداشتی خشک می گردد. این شیوه قالیشویی در ایام شلوغی خصوصا ایام عید بسیار مورد استقبال مشتریان قرار می گیرد.
امروزه بسیاری از شرکت های قالیشویی از روش تمام اتوماتیک استفاده می کنند زیرا این روش سرعت بیشتری داشته و شوینده کمتری را مصرف می کند و از همه مهم تر در روش اتوماتیک نیاز به آب کمتری بوده و از این طریق در مصرف آب نیز صرفه جویی می شود.

بهترین روش قالیشویی
بهترین روش قالیشویی با توجه به جنس و نوع بافت فرش تعیین می شود. به عنوان مثال برای فرش های دست بافت بهترین روش شستشو روش سنتی می باشد که باعث می شود که فرش ها بدون ورود هیچ گونه آسیبی شسته شوند و برای شستشوی فرش های ماشینی بهترین روش استفاده از روش مکانیزه می باشد که سبب می گردد آسیب کمتری به فرش ها وارد شود.

نگهداری فرش و قالیشویی
بهتر است تمامی نکات بهداشتی را رعایت کرده تا فرش ها کمتر به شستشو نیاز پیدا کنند زیرا شستشوی فرش ها باعث افت کیفیت آن ها می گردد. همچنین استفاده از جاروبرقی برای برداشتن آشغال ها و کثیفی های فرش می تواند به بافت فرش ها آسیب وارد کند به همین دلیل استفاده از جاروهای دستی باعث افزایش عمر فرش ها خواهد شد.
قرارگیری فرش ها در معرض نور مستقیم آفتاب باعث رنگ پریدگی و افت کیفیت فرش ها می شود در نتیجه از قرار دادن فرش ها در زیر مستقیم نور خورشید جلوگیری نمایید. توصیه می شود در صورتی که فرش ها و قالی های شما به شستشو نیاز داشت بهتر است شستشوی آن ها را به شرکت های قالیشویی معتبر بسپارید تا با شستشوی اصولی مانع از ورود آسیب به فرش ها شود.

چگونه بهترین قالیشویی را پیدا کنیم؟
امروزه همواره تمامی افراد به دنبال بهترین شرکت برای شستشوی فرش های خود هستند. از جمله اصلی ترین ملاک برای سنجش بهترین قالیشویی، کیفیت ارائه خدمات می باشد. یک شرکت قالیشویی خوب باید فرش ها را به صورت کامل و بدن هیچ گونه لک و آلودگی ای به مشتری تحویل دهد. همچنین نحوه شستشوی فرش ها باید به گونه ای باشد که هیچ گونه آسیبی به فرش ها و قالی ها وارد نشود.
زمان تحویل نیز بسیار حائز اهمیت است. با توجه به این که فرش ها نقشی اساسی در خانه ایفا می کنند، باید فرش ها را هر چه سریع تر شسته و تحویل مشتری داده شود.
نوع شوینده مصرفی و تعداد دفعات شستشو نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت های قالیشویی معتبر با توجه به تجربه و تخصصی که در این زمینه دارند بهترین شوینده را برای شستشوی فرش ها استفاده می کنند. همچنین برخی از فرش ها نیاز به شستشوی بیشتری دارند به همین دلیل تعداد دفعات شستشو نیز از دیگر ویژگی های قالیشویی خوب محسوب می شود.
قیمت قشستشوی فرش ها و قالی ها از دیگر ویژگی های یک قالیشویی خوب شمرده می شود. با توجه به این که قالیشویی تعرفه ثابتی ندارد، هر شرکتی برای خود نرخ مشخصی دارد.
از دیگر ویژگی های قالیشویی خوب، مشتری مداری می باشد. شرکت های قالیشویی برای ارتباط با مشتری های خود باید از طرق های مختلفی نظیر پیامک، ایمیل، تماس، شبکه های اجتماعی و … نظرات و نیازهای خود را تبادل کنند.

روش شستشوی سنتی بهتر است یا صنعتی؟
در ابتدا باید این نکته را به شما متذکر شویم که شستشوی زیادی فرش ها خصوصا فرش های دست بافت کار عاقلانه ای نمی باشد به همین دلیل باید هر فرش را بر اساس نیاز و نوع بافت آن به روش های مختلفی شستشو داد. همچنین در هنگام شستشوی فرش ها باید به میزان آلودگی آن توجه کرده و فرش هایی که آلودگی آن ها زیاد نیست را نباید به دفعات زیادی شستشو داد.

نحوه خشک کردن قالی و فرش ها
در گذشته فرش ها و قالی ها را در هوای آزاد و بر روی دیوارها آویزان می کردند. ولی امروزه با توجه به آلودگی هوا نمی توان آن را در فضای بیرون پهن کرد زیرا آلودگی هوا بر روی تار و پودهای آن نفوذ کرده و باعث آلودگی مجدد فرش ها می شود. شرکت های قالیشویی برای خشک کردن فرش ها اتاقی را اختصاص داده اند. این اتاق دارای سیستم های تهویه مناسبی بوده و با استفاده از پنل های هوای گرم فشرده، به صورتی کاملا بهداشتی فرش ها و قالی ها را خشک می نمایند.

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
قالیشویی ونک

قالیشویی ونک

برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید

بدون ديگاه

ارسال یک نظر