You are currently viewing نحوه پاک کردن لکه لبو یا چغندر از روی فرش

نحوه پاک کردن لکه لبو یا چغندر از روی فرش

لکه‌های چغندر از بدترین لکه‌های فرش هستند که پاک کردن لکه‌های طبیعی ارگانیک بسیار دشوار است. هر چقدر لکه چغندر یا لبو بر روی فرش بماند پاک کردن آن سخت تر میشود. در واقع چغندر قرن هاست که دقیقاً به همین دلایل به عنوان رنگ نساجی استفاده می شود! راه های مختلفی برای پاک کردن لکه لبو و چغندر از روی فرش وجود دارد که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. اما یکی از بهترین روش ها این است که در صورت پاک نشدن لکه آنرا به قالیشویی ونک بسپارید. این شرکت با استفاده از دستگاهای قالیشویی بروز و مواد شوینده ای طبیعی که بافت فرش آسیب نمیرسانند اقدام به پاک کردن لکه میکنند.

نحوه پاک کردن لکه چغندر از روی فرش و موکت

تمیز کردن لکه های فرش یکی از دغدغه های اصلی هر خانم خانه دار است. فرش ها نیز مانند سایر فضاهای داخلی کثیفی را جذب می کنند. با این حال، بسیاری از لکه‌برها به راحتی با مواد خانگی پاک می‌شوند. اینو در نظر داشته باشید که استفاده زیاد از مواد لکه زدایی به فرش شما آسیب می رساند. حتی باید دمای آبی را که با آن لکه ها را تمیز می کنید در نظر بگیرید. در هنگام ریخته شدن لکه چغندر یا لبو بر روی فرش ابتدا یک پارچه خشک را به آرامی بر روی لکه بمالید تا مایع اضافی که بر روی فرش وجود دارد، از بین برود.

  علت زرد شدن فرش بعد از شستشو

سپس: یک اسفنج تمیز را در آب سرد قرار دهید. آن را روی لکه چغندر یا لبو نگه دارید، سپس آن را با یک پارچه خشک تمیز پاک کنید. این روند را تکرار کنید. یکی دیگر از اقدامات ممکن برای از بین بردن لکه چغندر این است که یک تکه نان سفید را در آب سرد خیس کنید و آن را روی لکه قرار دهید. به لکه زمان بدهید تا کاملا جذب نان شود و سپس به آرامی و با احتیاط تکه نان را بلند کنید. برای دریافت خدمات قالیشویی غرب تهران با کارخانه قالیشویی ونک بهترین قالیشویی غرب تهران تماس بگیرید. کارخانه قالیشویی ونک ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در غرب تهران می باشد.

نکاتی که در مورد پاک کردن انواع لکه مختلف از روی فرش

برای از بین بردن لکه های لبو و چغندر روی فرش باید نوع فرش را در نظر بگیرید. زیرا نحوه نظافت فرش ماشینی با فرش دستباف متفاوت است. بنابراین، یک نفس عمیق بکشید و به پاک کردن لکه ادامه دهید و آن لکه قبل از مدتی از بین خواهد رفت! برای از بین بردن لکه فرش به چند راهکار کاربردی اشاره می کنیم.

نحوه پاک کردن لکه لبو یا چغندر
نحوه پاک کردن لکه لبو یا چغندر

نحوه پاک کردن انواع لکه های نوشیدنی را از روی فرش

هنگامی که نوشیدنی هایی مانند شربت یا نوشابه روی فرش ریخت، بلافاصله آن را با قاشق جمع کنید و چندین بار با دستمال مرطوب آغشته به مواد شوینده آن را تمیز کنید. در این صورت اگر هنوز سایه ای از لکه باقی مانده است، آن را با پارچه مرطوب و سرکه تمیز کنید. قالیشویی امیرآباد زیر نظر کارخانه قالیشویی ونک فعالیت می کند. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در امیرآباد با کارخانه قالیشویی ونک در تماس باشید.

  مواد شوینده مصرفی برای شستشوی فرش در قالیشویی

نحوه پاک کردن آدامس و موم شمع را از روی فرش

برای پاک کردن آدامس یا موم شمع از روی فرش، چند مشت یخ را در یک کیسه زیپ دار قرار دهید. کیسه یخ را مستقیماً روی لکه آدامس قرار دهید. این کار باعث سفت شدن آدامس می شود، بنابراین پاک کردن لکه از روی فرش راحت تر است. برای خراش دادن کامل آدامس از روی فرش از یک ابزار خراش دادن استفاده کنید. برای دریافت خدمات قالیشویی ستارخان با کارخانه قالیشویی ونک بهترین قالیشویی ستارخان در تماس باشید. کارخانه قالیشویی ونک ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در ستارخان می باشد.

نحوه پاک کردن جوهر را از روی فرش

شاید باورتان نشود، اما ماست آبکی بهترین راه برای از بین بردن لکه جوهر از روی فرش است. مقداری ماست روی لکه بریزید و بعد از چند دقیقه با قاشق آن را پاک کنید. می توانید با پارچه ای که با آب و کف مرطوب شده است، لکه های باقی مانده را کاملا پاک کنید تا کار کامل شود.
همچنین می توانید از یک اسفنج آغشته به شیر برای تمیز کردن جوهر گلوله استفاده کنید و آن را با یک پارچه مرطوب و کف کاملاً پاک کنید.

نحوه پاک کردن لکه شکلات را از روی فرش

این یک گزینه بسیار محبوب است، به ویژه برای خانواده هایی با حیوانات خانگی یا کودکان خردسال که به طور مرتب مجبورند لکه ها را تمیز کنند. برای از بین بردن لکه های شکلات از روی فرش، ابتدا شکلات ریخته شده را با قاشق پاک کنید، سپس از روش معمول مالیدن پارچه آغشته به آب و سرکه سفید برای پاک کردن لکه های باقی مانده استفاده کنید.

نحوه پاک کردن لکه های روغن و چربی را از روی فرش

روغن و چربی از جمله مواردی است که در اکثر خانه ها روی فرش ها ریخته می شود. به طور کلی محلول آب و سرکه سفید برای از بین بردن لکه فرش بسیار مفید است. همچنین می توانید از همین روش برای پاک کردن لکه های چربی از روی فرش استفاده کنید. برای آشنایی با نحوه ی پاک کردن لکه مدادشمعی از روی فرش پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی ونک مطالعه کنید.

نکاتی در مورد پاک کردن لکه لبو یا چغندر
نکاتی در مورد پاک کردن لکه لبو یا چغندر

نحوه پاک کردن لکه های قهوه را از روی فرش

برای از بین بردن لکه قهوه از روی فرش، ابتدا باید یک پارچه نرم و خشک روی لکه قرار دهید و کمی فشار دهید تا رطوبت جذب شود. به هیچ وجه پارچه را نوازش نکنید، زیرا لکه را بیشتر پخش می کند. پس از آن بهتر است از یک حوله نخی استفاده کنید و روی لکه فشار دهید. با این کار می توانید به راحتی لکه های قهوه را از روی فرش پاک کنید.

  اعلاشویی فرش چیست و مراحل آن

نحوه پاک کردن لکه چای را از روی فرش

در مجالس به خصوص در خانه های ایرانی همیشه چای می نوشند. به همین دلیل احتمال ریختن چای روی فرش بسیار زیاد است. پاک کردن لکه چای از روی فرش کار پیچیده ای نیست. می توانید با نمک، جوش شیرین یا سرکه یک پاک کننده قوی برای پاک کردن لکه های چای درست کنید. جهت دریافت خدمات قالیشویی شهرک غرب با کارخانه قالیشویی ونک در تماس باشید. کارخانه قالیشویی ونک بهترین قالیشویی شهرک غرب در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد.

نحوه پاک کردن لکه های چای را از روی فرش های کرم رنگ

هر چه رنگ فرش روشن تر باشد لکه بیشتر نمایان می شود. از آنجایی که فرش های کرم رنگ در اکثر خانه های ایرانی وجود دارد، لازم دانستیم در این مقاله نکاتی برای از بین بردن لکه چای از این رنگ فرش را توضیح دهیم. نکته مهمی که هنگام ریختن چای روی فرش باید به آن توجه کنید سرعت از بین بردن لکه است. زیرا هر چه لکه بیشتر روی فرش بماند، پیرتر شده و تمیز کردن آن سخت‌تر می‌شود. روش کاربردی دیگری که می توانید برای از بین بردن لکه چای از روی فرش های کرم رنگ استفاده کنید استفاده از ماست است. یک قاشق غذاخوری ماست را روی لکه چای قرار دهید و بعد از چند دقیقه آن را بردارید و با یک دستمال مرطوب پاک کنید.

نحوه پاک کردن لکه لبو یا چغندر از روی فرش به چه صورت می باشد؟

برای اطلاع از نحوه پاک کردن لکه لبو یا چغندر از روی فرش پیشنهاد می کنیم این مقاله از سایت قالیشویی ونک را به طور کامل مطالعه کنید.

برای پاک کردن لکه لبو یا چغندر از روی فرش چکار کنیم؟

لکه‌های چغندر و لبو از بدترین لکه‌های فرش هستند که پاک کردن لکه‌های طبیعی ارگانیک بسیار دشوار است به همین علت در این مقاله از قالیشویی ونک به بررسی چند ترفند آسان برای پاک کردن این لکه ها پرداخته ایم.

3/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها