You are currently viewing نحوه پاک کردن لاک ناخن از روی فرش

نحوه پاک کردن لاک ناخن از روی فرش

اگر دقت داشته باشید، لاک زدن به انگشتان دست راست سخت ترین کار است. هنگامی که در حال لاک زدن هستید، شاید چند قطره لاک ناخن روی فرش بریزد. در این شرایط نمی دانید چه روشی برای تمیز کردن مناسب است. البته پاک کردن لاک ناخن خیس از روی فرش راحت تر از پاک کردن لاک ناخن خشک شده است. در این مطلب به راهکار های ساده و کاربردی برای پاک کردن لاک ناخن از روی فرش اشاره می کنیم.

روش های پاک کردن لاک ناخن از روی فرش

زمانی که لاک ناخن روی فرش ریخته می شود سریعا پاک کنید به محض خشک شدن لکه لاک به سختی از بین می رود. در ادامه به راهکار های مهم پاک کردن لاک ناخن از روی فرش می پردازیم.

پاک کردن لاک ناخن از روی فرش با استون

اگر فرش شما رنگ روشنی دارد، این روش برای شما مناسب نیست از روش های دیگر استفاده کنید. مقداری پنبه را به استون آغشته کرده و روی لکه لاک ناخن بگذارید سپس؛ با دستمال دیگر آن را مدام پاک کنید‌ تا نتیجه خوبی بگیرید.

  چگونه پرز فرش را از بین ببریم؟

تمیز کردن لکه لاک ناخن از روی فرش با لاک پاکن

شاید مصرف استون برای پاک کردن لکه لاک ناخن از روی فرش مناسب نباشد زیرا؛ احتمال کدر شدن یا آسیب دیدن فرش وجود دارد. در این مواقع از پد لاک پاکن بدون استون استفاده کنید که هیچ ضرری برای الیاف فرش و قالی ندارد.

پاک کردن لکه لاک از روی فرش با آب اکسیژنه

پیش از انجام هر روشی از رنگ پس دادن فرش مطمئن شوید سپس؛ پارچه تمیز را به آب اکسیژنه آغشته کرده و بگذارید روی لاک ناخن به مدت ۴۰ دقیقه باقی بماند. اگر لکه به سختی پاک می شود از آب اکسیژنه به مقدار زیاد استفاده کنید تا لکه به خوبی محو شود. البته در پایان کار رطوبت فرش را حتما با پارچه تمیز و حوله ای بگیرید‌.

در صورت نیاز به خدمات قالیشویی سعادت آباد با کارخانه قالیشویی ونک در تماس باشید. کارخانه قالیشویی ونک ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی یا قیمت مناسب در سعادت آباد می باشد. قالیشویی ستارخان نیز زیر نظر کارخانه قالیشویی ونک فعالیت می کند. جهت دریافت خدمات شستشوی انواع فرشهای دستبافت، ابریشمی، کرک ،پشم ،فرشهای نفیس (عتیقه) و انواع فرشهای ماشینی ابریشمی و گل برجسته و ترک با ضمانت نامه کتبی در ستارخان با ما تماس بگیرید.

پاک کردن لاک ناخن از روی فرش
نحوه پاک کردن لاک ناخن از روی فرش

استفاده از اسپری مو برای پاک کردن لاک از روی فرش

در این روش لازم است لکه لاک را با آب خیس کنید سپس؛ اسپری مو را روی آن بپاشید‌. برای نتیجه بهتر کافیست اسپری به مدت ۴۰ دقیقه روی لکه باقی بماند و با یک مسواک روی آن بکشید. این عمل را مدام تکرار کنید تا لاک ناخن کنده شود. هیچ نگرانی هم بابت اسپری مو نداشته باشید این محلول آسیبی به فرش نمی رساند.

کاربرد الکل در پاک کردن لاک از روی فرش

یکی از رایج ترین راه حل ها برای پاک کردن لاک ناخن از روی فرش، الکل است. ابتدا با قطره چکان مقداری الکل را روی لکه لاک ریخته و بعد از گذشت چند دقیقه محل را با دستمال تمیز پاک کنید، این روش را تکرار کنید تا لاک پاک شود. البته دقت کنید از الکل زیاد مصرف نکنید دو یا سه قطره برای رفع لکه کفایت می کند.

  روش های پاک کردن لکه بستنی از روی فرش

پاک کردن لاک ناخن از روی فرش به کمک شیشه شوی

در این روش نخستین کار خیس کردن لکه لاک با شیشه شوی است. بعد از این که محل را خیس کردید، اسفنج محل را به صورت دورانی روی لکه بکشید و در پایان با آب پاک کنید. اگر بعد از خشک شدن فرش لکه قابل مشاهده بود دوباره این کار را تکرار کنید تا رفع شود.

پاک کردن لاک از روی فرش دستباف با سرکه سفید

استفاده از سرکه سفید در مقایسه با سایر مواد شیمیایی احتمال صدمه دیدن الیاف فرش بسیار کم است. برای پاک کردن لکه لاک ناخن از روی فرش دستباف حتما از سرکه سفید کمک بگیرید این یک روش محبوب در میان خانم های خانه دار محسوب می شود. برای انجام این کار ابتدا مقداری سرکه سفید را روی لکه ریخته و بعد از گذشت چند دقیقه لکه را با چاقو بکنید. اگر با این روش به نتیجه ای نرسید آن را چند مرتبه تکرار کرده و بعد از پاک کردن محل را با شامپو فرش تمیز کنید.

پاک کردن لاک ناخن از روی فرش با آب و صابون

اگر لاک روی فرش ریخته شده خیلی کم است، می توانید با محلول آب و صابون رفع کنید. برای انجام این کار ابتدا با لاک پاکن روی لکه لاک چند ضربه بزنید تا کم رنگ شود سپس؛ محلول آب و صابون را روی لکه بریزید و بعد از ۱۵ دقیقه با دستمال سفید رنگ سطح فرش را پاک کنید تا اثری از لاک باقی نماند.

قالیشویی شهرک غرب یکی از شعب کارخانه قالیشویی ونک می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در شهرک غرب با کارخانه قالیشویی ونک تماس بگیرید. کارخانه قالیشویی ونک عضو رسمی و معتبر اتحادیه دارای دو کارخانه مجهز تمام اتومات می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی با قیمت مناسب و کیفیت بالا با قالیشویی ونک در تماس باشید.

نحوه پاک کردن لاک ناخن از روی فرش در قالیشویی ونک
پاک کردن لاک ناخن از روی فرش در قالیشویی ونک

پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش از دیگر مقالات مفید سایت قالیشویی ونک می باشد که توصیه می کنیم این مقاله مفید را جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید. قالیشویی گیشا زیر نظر کارخانه قالیشویی ونک ارائه دهنده بهترین خدمات قالیشویی با قیمت مناسب در منطقه گیشا می باشد.

  روش های پاک کردن لکه انار از روی فرش و مبل

نکات کلیدی برای پاک کردن لاک ناخن از روی فرش

هنگام پاک کردن لاک ناخن از روی فرش توجه به یک سری نکات الزامی است. در این بخش به معرفی این نکات می پردازیم.

  • کاربرد وایتکس ممنوع: به هیچ عنوان از وایتکس برای از بین بردن لکه لاک ناخن از روی فرش استفاده نکنید زیرا؛ مصرف آن برای فرش صدمه وارد می کند. نکته مهم این است که از استون برای پاک کردن لکه لاک از روی موکت  رو فرشی، فرش های رنگ روشن به کار نبرید.
  • پاک کردن بعد از لکه برداری: برای پاک کردن لکه لاک بدون ماندگاری، مراحل را به خوبی طی کنید و بعد از رفع لکه محل را حسابی تمیز کنید. این مرحله روی ظاهر فرش تاثیر مثبتی می گذارد پس مرحله آخر را دست کم نگیرید.
  • شستشوی فرش بعد از لکه برداری: مقداری مواد شوینده را با آب ترکیب کنید و با کمک اسفنج روی لکه لاک بمالید. این کار چند مرتبه تکرار کنید سپس؛ با یک دستمال تمیز آب اضافی فرش را بگیرید.

پاک کردن لاک ناخن از روی فرش در قالیشویی ونک

در این مطلب به روش های پاک کردن لاک ناخن از روی فرش پرداختیم. از این راه حل ها می توانید برای پاک کردن لاک از روی موکت، پارچه حتی مبل نیز استفاده کنید. اگر این اتفاق برایتان رخ داده و روش دیگری برای پاک کردن لکه لاک ناخن در نظر دارید حتما در انتهای مطالب پیشنهادات خود را با مجموعه قالیشویی ونک به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مطلب آموزشی برایتان مفید واقع شده باشد. نحوه پاک کردن لکه چربی از روی فرش از دیگر مقالات مفید سایت قالیشویی ونک می باشد که توصیه می کنیم این مقاله مفید را مورد مطالعه قرار دهید.

پاک کردن لاک ناخن از روی فرش به چه صورت می باشد؟

در این مقاله از سایت قالیشویی ونک به برسی نحوه پاک کردن لاک ناخن از روی فرش به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

آیا می توان لکه لاک ناخن را از روی فرش با لاک پاک کن پاک کرد؟

شاید مصرف استون برای پاک کردن لکه لاک ناخن از روی فرش مناسب نباشد. برای خواندن ادامه مطلب با این مقاله از سایت قالیشویی ونک همراه باشید.

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها