پاسخگویی 24 ساعته، سرویس دهی سراسر تهران


مراحل شستشوی فرش در قالیشویی

آگاهی و داشتن اطلاعات از مراحل شستشوی فرش در قالیشویی به شما کمک می کند تا بتوانید راحت تر قالیشویی ای معتبر و قابل اعتماد را پیدا کرده و قالیشویی های خوب را تشخیص دهید. شستن فرش ها نیاز به تجهیزات و طی مراحل مختلفی دارد تا تمامی لکه ها و آلودگی ها به صورت کامل از روی فرش های شما پاک شود.

چرا بهتر است قالی و فرش های خود را به شرکت های قالیشویی بسپاریم؟
از جمله اصلی ترین و مهم ترین مزایای استفاده از شرکت های قالیشویی صرفه جویی در مصرف آب می باشد. امروزه با توجه به کمبود منابع آب شیرین با سپردن فرش ها به شرکت های قالیشویی می توانید کمک زیادی به صرفه جویی در مصرف منابع آب نمایید.
صرفه جویی در وقت و هزینه نیز از دیگر مزیت های شرکت های قالیشویی محسوب می شود زیرا فرش ها نقش مهمی را در خانه ایفا می کنند و تحویل سریع و به موقع آن ها برای مشتری اهمیت زیادی دارد.
امروزه شوینده های زیادی به بازار عرضه شده که هر کدام کیفیت های مختلفی دارند. شرکت های قالیشویی با توجه به شناختی که بر روی انواع شوینده ها دارد بهترین شوینده را برای شستشوی فرش ها و قالی ها استفاده می نمایند.
شرکت های قالیشویی دارای متخصصانی هستند که آشنایی کاملی با انواع فرش ها دارند و روشی را برای شستشوی آن ها در نظر می گیرند که کمترین ضرر را به فرش وارد کند.

نحوه شستشوی فرش ها

بررسی نوع و بافت فرش ها پیش از شستشو
همان طور که می دانید نوع بافت و تار و پودهای فرش با یکدیگر متفاوت می باشد به همین دلیل شرکت های قالیشویی پیش از شروع فرآیند شستشو، نوع فرش را مورد بررسی قرار می دهند و سپس با توجه به جنس آن روشی مخصوص را برای شستن فرش ها انتخاب می نمایند.

خاک روبی فرشها
در شیوه سنتی خاک روبی فرش ها به روش دستی و با استفاده از نیروهای انسانی صورت می گیرد ولی در روش های اتوماتیک خاک روبی با استفاده از دستگاه های مکانیزه و مدرن انجام می شود که باعث سهولت و سرعت در خاکروبی می گردد.

تثبیت رنگ فرش
برخی از فرش ها مانند فرش های دستبافت در هنگام شستشو رنگ می دهند به همین دلیل پیش از انجام فرآیند شستشو توسط کارشناسان تثبیت رنگ صورت گرفته تا فرش کیفیت خود را از دست ندهد.

شستشوی فرش ها
در مرحله شستشوی فرش ها ابتدا میزان آلودگی فرش در نظر گرفته شده و سپس با توجه به آن تعداد دفعات شستشو تعیین می شود. پس از آن مراحل شستشو را شروع می نمایند.

استفاده از نرم کننده
در قالیشویی ها پس از اتمام شستشو، به فرش ها شامپوهای نرم کننده زده می شود تا پرزها و تار و پود فرش ها نرم شده و زیبایی و لطافت خود را به دست بیاورد. این نرم کننده ها باعث می شود که خواب پرز فرش ها نرم شود و کیفیت خود را مجدد بازیابی نماید. در صورتی که نرم کننده به فرش ها اضافه نشود، تار و پود فرش ها حالتی خشک و غیر فابل انعطاف می گیرند.

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
قالیشویی ونک

قالیشویی ونک

برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید

بدون ديگاه

ارسال یک نظر