You are currently viewing معایب استفاده از شامپو فرش

معایب استفاده از شامپو فرش

شامپو فرش یکی از مواد شوینده برای شستشوی و نظافت فرش است که در صورت استفاده مداوم از شامپو برای فرش به دلیل وجود مواد مضر به کار رفته در آن عمر فرش را کم می کند.در ادامه قصد داریم در مورد معایب استفاده از شامپوهای فرش بپردازیم با ما همراه باشید.

معایب استفاده از شامپو فرش چیست

از معایب مهم شامپوهای فرش می توان به باقی ماندن مواد شوینده که برای فرش مضر هستند، اشاره کرد.کارشناسان صنایع دستی و فرش به این نتیجه رسیده اند که استفاده مداوم از شامپو فرش موجب از بین رفتن تار و پود حساس فرش های دستباف می شود و هم چنین باعث از بین رفتن رنگ فرش به مروز زمان می گردد.بهترین راه برای شستشوی فرش های دستباف و ماشینی سپردن آن ها به شرکت های قالیشویی معتبر است.این شرکت ها با تجهیزات و مواد شوینده مناسب شستشوی فرش را با دقت و حساسیت بالا انجام می دهند و در صورت نیاز به ترمیم ،بخش هایی از فرش را به منظور جلوگیری از پارگی آن ترمیم می کنند.

قالیشویی گیشا زیر نظر کارخانه قالیشویی ونک با سال ها تجربه در زمینه قالیشویی و شستشوی اصولی فرش می باشد. برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید. طبق تحقیقات صورت گرفته در خانه هایی که فرزند کوچک دارند نباید از شامپو فرش برای شستشو و نظافت فرش استفاده کنند زیرا مواد تشکیل دهنده در این نوع شامچوها بر روی تار و پود فرش باقی می ماند و ایجاد حساسیت و آلرژی برای سایر اعضای خانواده ایجاد خواهد کرد.اصول شستشو در قالیشویی های معتبر و شناخته شده از اهمیت بالایی برخوردار است و همین موضوع باعث می شود که ساختار کلی فرش بدون تغییر رنگ و آسیب و صدمه به بافت باقی بماند.

  تاریخچه فرش ایرانی

با نظافت به موقع فرش می توان سال های سال از این هنر دستی در خانه نگهداری کنیم.کارشناسان فرش توصیه می کنند که برای افزایش طول عمر فرش و جلوگیری از آسیب به تار و پود آن ها به طور مداوم غبارروبی فرش انجام شود تا گرد و خاک به داخل تار و پود نفوذ نکند و آسیب به فرش را ایجاد کند. کارخانه قالیشویی ونک بهترین قالیشویی غرب تهران ارائه دهنده خدمات شستشوی فرش با بهترین مواد شستشو می باشد. جهت دریافت خدمات با ما در ارتباط باشید.

راهنمای شستشوی فرش با شامپو فرش
راهنمای شستشوی فرش با شامپو فرش

قوانین و اصول اولیه شستشوی فرش

طبق گفته متخصصان بهداشت وسلامتی زمانی که قصد دارید از شامپو فرش برای شستشوی فرش های خانه استفاده کنید بهتر است تمام درب و گنجره ها را باز بزارید تا تهویه و گردش هوا در خانه وجود داشته باشد و از همه مهم تر در زمان استفاده از انواع مواد شوینده شیمیایی بهتر است از دستکش استفاده کنید تا آسیب جدی به پوست دست در زمان کار با مواد شوینده ایجاد نشود.معایب و اسیب های وارد شده به فرش توسط شامپو فرش در این مطلب گفته شد ،پس چنان چه ظاهر فرش و زیبایی آن برای شما اهمیت دارد بهتر است با قالیشویی معتبر تماس بگیرید و از خدمات آن ها بهره مند شوید.

قالیشویی ها با استفاده از مواد شوینده مناسب و دستگاه های مجهز بدون کوچک ترین آسیب و صدمه به فرش آن را شستشو و خشک می کنند و تحویل می دهند.اکثر قالیشویی های معتبر زیر نظر اتحادیه قالیشویان قرار دارند ودرصورت مشاهده هرگونه تخلف می توانید با این مرکز تماس گرفته و تهخلف صورت گرفته از سوی شرکت قالیشویی را گزارش دهید. قالیشویی شهرک غرب زیر نظر کارخانه قالیشویی ونک می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی و رفوگری با کارخانه قالیشویی ونک در تماس باشید.

  پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش

راهنمای شستشوی فرش ماشینی با شامپو فرش

نگهداری و مراقبت از فرش اهمیت ویژه ای دارد که هر شخصی باید در مورد آن اطلاعات کافی را داشته باشد ،ما در قالیشویی ونک قصد داریم شما را با اصول نگهداری و شستشوی فرش با شامپو فرش آشنا کنیم با کارشناسان ما همراه باشید تا نکات مهم را در این زمینه برای شما بیان کنند.همان طور که می دانید در صورتی که اصول اولیه در نگهداری و شستشوی فرش را در نظر نگیریم بعد از مدتی فرش ها کیفیت خود را از دست می دهند. برای جلوگیری از بروز این اتفاقات بهتر است با روش های نگهداری و شستشوی فرش با شامپو فرش در خانه اشنا شوید که در صورت ایجاد لکه بر روی فرش سریعا آن را برطرف نمایید .

با روش هایی که در ادامه به آن می پردازیم می توانید فرش خود را برای مدت طولانی تمیز نگه دارید .اولین مرحله قبل از شستشوی فرش با شامپو فرش ، غبارگیری فرش است.در مرحله غبارگیری تمام خاک و گرد و غباری که بر روی فرش نشسته است خارج می شود و کثیفی درون فرش نفوذ نمی کند.بهتر است هر چند وقت یکبار فرش ها را جاروبرقی بکشید تا تمام گرد و غبار موجود در فرش قبل از شامپو فرش کشیدن بیرون بیاید. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی سعادت آباد با کارخانه قالیشویی ونک بهترین قالیشویی در سعادت آباد تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

نحوه استفاده از شامپو فرش

برخی از افراد برای خارج کردن گرد و غبار داخل فرش از چوب یا کوبیدن آن به دیوار استفاده می کنند که این کار کاملا اشتباه بوده و موجب آسیب رسیدن به فرش می شود.پس از غبارروبی فرش ،می توان از شامپو فرش برای تمیزکردن لکه های ایجاد شده روی فرش استفاده کرد.ابتدا قبل اینکه از شامپو فرش برای شستشوی فرش استفاده کنید بهتر است روی آن را با دقت بخوانید تا اطلاعات کامل در مورد نحوه استفاده از آن را کسب کنید.طبق دستورالعمل روی شامپو به همان اندازه بیان شده آب ولرم و شامپو را باهم مخلوط کنید تا ماده اولیه برای ازبین بردن لکه های فرش درست شود.ماده را روی اسفنج تمیز قرار داده و با اسفنج به آرامی روی فرش بمالید.

نحوه استفاده از شامپو فرش
نحوه استفاده از شامپو فرش

به دلیل اینکه کثیفی فرش ها اغلب به خاطر کثیف شدن پرز فرش هاست اسفنج باید به آرامی روی فرش کشیده شود تا به بافت اصلی فرش آسیب جدی وارد نشود.سعی کنید برای تمیز کردن و شستشوی فرش با شامپو فرش از قسمت بالای فرش تمیزکاری را شروع کنید تا روی قسمت هایی که با شامپو لکه ها را ازبین برده اید راه نروید.بعد از شستشوی فرش با شامپو بهتر است در جهت خواب فرش با جاروی چوبی فرش را جارو بزنید. برای دریافت خدمات قالیشویی در رسالت با کارخانه قالیشویی ونک تماس بگیرید. کارخانه قالیشویی ونک ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در رسالت می باشد.

  رفوگری فرش

نکات مهم در مراقبت و نگهداری فرش

  • فرش را برای مدت طولانی زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید
  • برای شستشو و خارج کردن گرد و خاک از فرش طبق دستورالعمل بالا انجام دهید
  • برای شستشوی قالی و فرش های دستباف بهتر است از خدمات شرکت های قالیشویی استفاده کنید

قالیشویی ونک یکی از معتبرترین و با کیفیت ترین قالیشویی های تهران با سابقه و فعالیت حرفه ای در زمینه شستشوی قالی ، ترمیم و رفوگری و سایر خدمات مربوط به فرش توانسته است با ارائه خدمات برتر و با کیفیت به مشتریان محترم خود رضایت ان ها را در این سال ها جلب نماید.برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت ما مراجعه فرمایید.

معایب استفاده از شامپو فرش چیست؟

در این مقاله از قالیشویی ونک به بررسی معایب استفاده از شامپو فرش به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

شستشوی اصولی فرش با استفاده از شامپو فرش چگونه می باشد؟

برای اطلاع از شستشوی اصولی فرش با استفاده از شامپو فرش پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله از سایت قالیشویی ونک را مطالعه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها