پاسخگویی 24 ساعته، سرویس دهی سراسر تهران

قالیشویی اشرفی اصفهانی


مزیتهای تمیز کردن فرش یا قالیشویی

قالیشویی امروزه یکی از دغدغه های فکری بیشتر زنان خانه دار است و اکثر آنها فرشهای خانه خود را در داخل حیاط یا بالکن شستشو میکنند. امروزه دیگر با پیشرفت تکنولوژی و ساخت شدن دستگاهای مخصوص قالیشویی دیگر نیازی به شستن قالی با دست نیست.
تمیز نگه داشتن منزل برای داشتن احساس خوب و دنج بسیار مهم است. خانه شما منعکس کننده شخصیت شما و همچنین سبک زندگی شماست. تمیز نگه داشتن منزل به معنی تمیز کردن هر قسمت از آن، حتی فرش است. و برای بسیاری از اینها مشکل ترین قسمت قالیشویی است، به خصوص تمیز کردن فرش با آب که احتمال صدمه زدن به آن وجود دارد یا پاک کردن لکه های روغنی یا چربی بر روی فرش. اما بسیاری از شرکت های حرفه ای قالیشویی وجود دارند که می توانند این کار را به سرعت، کارآمد و با قیمت مناسب انجام دهند.
بیشتر شرکتهای حرفه ای قالیشویی برای دستیابی به نتایج عالی از تجهیزات ویژه و مدرنی استفاده می کنند. ماشین آلات طراحی شده برای مصارف خانگی نمی توانند از لحاظ کارآیی با ماشینهایی که برای استفاده حرفه ای در نظر گرفته شده اند کارآیی لازم را داشته باشند. دستگاهای مخصوص شرکت های قالیشویی برای نگهداری فرش مناسب هستند و شستن فرش بصورت حرفه ی فواید زیادی دارد.

قالیشویی حرفه ای، تمام ذرات گرد و غبار، آسیب آب و لکه های روغنی را از بین می برد.
فرش ها گرد و غبار، شوره های حیوانات خانگی و بسیاری از قطعات خاک دیگر را به خود جذب می کنند. جاروبرقی های مخصوص فرش های خانگی تمام خاک را از بین نمی برد. با این وجود، تمیز کردن حرفه ای فرش با استفاده از شامپوهای مخصوص و خلاء های پرقدرت می تواند هر باکتری و خاک را از روی فرش خارج کند.

با قالیشویی حرفه ای فرش همچنین می تواند از کنه های گرد و غبار خلاص شود
قالیشویی حرفه ای فرش باعث از بین رفتن هر گونه گرد و غبار و سایر آلاینده های میکروسکوپی از فرش می شود تا بتوانید از یک زندگی سالم لذت ببرید. تقریباً هر شرکت حرفه ای نظافت فرش از روش تمیز کردن بخار استفاده می کند که مبتنی بر استفاده از بخار با دمای بالا است که کنه های گرد و غبار و سایر باکتری ها نمی توانند زنده بمانند.

تمیز کردن فرش همچنین می تواند از آسیب ناشی از رشد قالب جلوگیری کند
هر فرشی که در معرض رطوبت بالا است در معرض خطر بالای ایجاد رشد قالب است. تمیز نگه داشتن فرش با روش های خشک کن با قدرت بالا می تواند از رشد قالب جلوگیری کند.

همانطور که گفته شد، شرکت های حرفه ای قالیشویی از تجهیزات ویژه ای برای شستن قالی استفاده می کنند که آلرژن ها، گرد و غبار ، قالب و بسیاری باکتری های دیگر را از بین می برد. این سرویسها با کمترین قیمت صورت میگیرد و ارزشش را دارد. فرش خوب نگهداری شده بیشتر دوام خواهد داشت و در درازمدت موجب صرفه جویی در هزینه خواهد شد. بنابراین، صبر نکنید، یک تحقیق انجام دهید، تحقیق کنید، قیمت ها را مقایسه کنید و بهترین شرکت حرفه ای قالیشویی را برای خود انتخاب کنید.
هر فرش با گذشت زمان باید به نوعی شسته شود تا خاکهایی که در طول زمان در آن ایجاد می شوند از بین بروند. هر روشی که بوسیله آن شستشوی فرش انجام شود، متناسب با استفاده و گرد و غبار موجود در آنها خواهد بود. فرش های موجود در بعضی از اتاق ها نیاز به تمیز کردن آنها بیشتر از سایر اتاق ها دارند.

برخی از روشهای مورد استفاده برای تمیز کردن عبارتند از: پاشیدن کف و پودر تمیز کننده بر روی فرش، تمیز کردن آن با انواع مختلفی از شامپو که می تواند هر چی خاک و باکتری را از فرش استخراج کرد. هزینه ای که ایجاد می شود، همچنین زمان و انرژی لازم برای تمیز کردن می تواند بسیار متفاوت باشد ، همچنین مهارت های لازم برای انجام یک نظافت مناسب وجود دارد.

هر روش در قالیشویی مزایا و معایب خود را دارد، ما به برخی از آنها ذکر میکنیم:

اسپری یا پاشیدن کف بر روی فرش: در این روش کف بر روی فرش ها اسپری می شود تا یک لایه سبک بر روی فرشها اعمال شود و با یک اسفنج مرطوب بر روی قالی مالیده شود، سپس آن را خشک کرده و در انتها آن مکیده می شود. ذکر این نکته ضروری است که یک بخش باید در یک زمان تمیز شود. در غیر اینصورت کف می تواند قبل از عبور از اسفنج لکه دار شود. اسپری فوم برای تمیز کردن فرش دارای مزایای زیادی است که یکی از این مزیت ها این است که می توانیم خشک کردن سریع حاصل از آن را داشته باشیم، تجهیزات خاصی لازم نیست، وقتی فرش کثیف نیست، نحوه استفاده از روش بهتر است. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که تمیز کردن فقط روی سطح فرش تأثیر می گذارد ولی بر روی عمق آن تاثیر گذار نخواهد بود.
تمیز کردن فرش با استفاده از وسائل قالیشویی: با استفاده از تجهیزات نظافت فرش نیز می توانید فرش را تمیز کنید. انواع مختلفی از تجهیزات نظافت فرش مانند در بازار وجود دارد و با توجه به راحتی آنها می توانید انتخاب کنید
قالیشویی آب داغ: این روش با استفاده از آب گرم انجام می شود و به عنوان شستشوی فرش با بخار نیز شناخته می شود ، اگرچه در واقعیت از بخار در تمیز کردن استفاده نمی شود. در این روش تنیز کردن فرش با استفاده از فشار آب گرمی که بر روی فرش پاشیده می شود تا تمام آلودگی های موجود در فرش از بین برود. دستگاه بلافاصله محلول را استخراج یا آسپیرات می کند. برخی از مزایای قالیشویی با آب گرم از طریق فشار این است یک روش عالی برای تمیز کردن فرش های متوسط یا خیلی کثیف است ، می توانید هنگام استخراج محلول کثیفیا رو مشاهده کنید، زمان خشک شدن آن کمی کمتر از استفاده از شستن فرش یا شامپو است. مضرات قالیشویی با آب گرم این است که امکان خیس شدن فرش بیش از حد وجود دارد و روشی گرانتر است. همچنین تجهیزات مورد استفاده برای انجام کار بسیار سنگین است.

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
قالیشویی ونک

قالیشویی ونک

برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید

بدون ديگاه

ارسال یک نظر