You are currently viewing پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش

پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش

پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش

لکه گوجه فرنگی باید فوراً از روی فرش پاک شود زیرا این نوع لکه‌ها ممکن است با گذشت زمان سخت‌تر به پاک شدن تبدیل شوند. همچنین، اگر لکه گوجه فرنگی روی فرش مانده و به خشک شدن برسد، ممکن است باعث دیدن زشت و ناپذیری شود و پاک کردن آن دشوارتر شود. بنابراین بهتر است لکه گوجه فرنگی را هر چه سریعتر پاک کرد تا از جا نماندن و ثابت شدن آن جلوگیری شود.

نحوه پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش

ابتدا تا حد امکان گوجه فرنگی را از روی فرش پاک کنید. از یک کارد یا لبه قاشق برای جدا کردن گوجه فرنگی باقی مانده از روی فرش استفاده کنید. مراقب باشید که فرش را بیشتر کثیف نکنید. لکه را با آب سرد خیس کنید. یک دستمال تمیز یا پارچه سفید را به آب سرد آغشته کنید و به آرامی روی لکه فشار دهید. از مالش لکه خودداری کنید، زیرا این کار می تواند باعث پخش شدن آن شود. محلول شوینده درست کنید. در یک کاسه کوچک، دو قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با دو فنجان آب گرم مخلوط کنید.

  عیب های قالی چیست و قالی به چند صورت پاره می شود؟

لکه را با محلول شوینده پاک کنید. یک دستمال تمیز را به محلول آغشته کنید و روی لکه بمالید. از حرکات دایره ای ملایم استفاده کنید و تا زمانی که لکه ناپدید شود به کار خود ادامه دهید.لکه را با آب تمیز آبکشی کنید. یک دستمال تمیز را به آب سرد آغشته کنید و از آن برای آبکشی محلول شوینده از روی فرش استفاده کنید. فرش را با یک پارچه تمیز خشک کنید. تا حد امکان رطوبت را از فرش جذب کنید. اگر لکه باقی مانده است، از سرکه سفید استفاده کنید. دو قاشق غذاخوری سرکه سفید را با یک فنجان آب سرد مخلوط کنید.

نحوه پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش
نحوه پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش

محلول را روی لکه بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند. سپس لکه را با آب تمیز آبکشی کرده و فرش را با یک پارچه تمیز خشک کنید. اگر لکه هنوز هم باقی مانده است، می توانید از آمونیاک استفاده کنید. (توجه: هرگز سفید کننده کلر و آمونیاک را با هم مخلوط نکنید زیرا بخارات حاصل از آن خطرناک است.) یک قاشق غذاخوری آمونیاک را با دو فنجان آب سرد مخلوط کنید. محلول را روی لکه بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند. سپس لکه را با آب تمیز آبکشی کرده و فرش را با یک پارچه تمیز خشک کنید.

همیشه قبل از استفاده از هر محصول پاک کننده جدید، آن را در یک ناحیه غیرمشهود از فرش تست کنید. اگر لکه بزرگ یا قدیمی است، ممکن است لازم باشد فرش را به صورت حرفه ای تمیز کنید. برای از بین بردن لکه های سرسخت، می توانید از یک لکه بر فرش تجاری استفاده کنید. دستورالعمل های روی برچسب را به دقت دنبال کنید. از سفید کننده کلر روی فرش استفاده نکنید، زیرا می تواند به الیاف فرش آسیب برساند. هنگام استفاده از آمونیاک مراقب باشید، زیرا می تواند باعث تحریک پوست و چشم شود. همیشه در هنگام استفاده از مواد شیمیایی، از تهویه مناسب استفاده کنید. کارخانه قالیشویی ونک بهترین قالیشویی ظفر برای دریافت خدمات شستشوی فرش و رفوگری و مبل شویی با هزینه مناسب می باشد در صورت نیاز به خدمات با ما در تماس باشید.

  شیرازه دوزی

نکات مهم برای پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش

برای پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش، هرچه سریع ‌تر اقدام کنید، زیرا لکه تازه تشکیل شده راحت‌ تر پاک می‌ شود. با یک دستمال یا پارچه نرم، لکه را جذب کنید تا مایع گوجه فرنگی جذب شود. اجازه ندهید لکه خشک شود. برای پاک کردن لکه، از آب سرد استفاده کنید. آب گرم ممکن است باعث تثبیت لکه شود. استفاده از یک محلول شوینده ملایم مانند صابون مایع یا مواد پاک‌کننده مخصوص فرش می‌تواند موثر باشد.

از مواد شوینده قوی یا سفیدکننده‌ها خودداری کنید. با استفاده از یک برس نرم، به آرامی لکه را برس بزنید. از مالش شدید خودداری کنید تا بافت فرش آسیب نبیند. پس از پاک کردن، فرش را با آب سرد کامل آبکشی کنید. سپس فرش را به طور کامل خشک کنید تا لکه به طور کامل برطرف شود. با رعایت این نکات، می‌توانید لکه گوجه فرنگی را به سادگی از روی فرش پاک کنید.

نکات مهم برای پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش
نکات مهم برای پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش

بهترین شوینده برای پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش

برای پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش، بهترین شوینده ها عبارتند از:

  • مواد پاک کننده ملایم و مخصوص فرش: محلول‌های پاک کننده طراحی شده برای فرش و قالی‌ها بهترین انتخاب هستند. این مواد به طور ویژه برای پاک کردن لکه‌های غذایی و لکه‌های تازه مناسب هستند.
  • صابون مایع ملایم: صابون مایع ملایم مانند صابون‌های مخصوص ظروف نیز می‌تواند موثر باشد. مقداری از آن را با آب سرد مخلوط کرده و به آرامی بر روی لکه بمالید.
  • سرکه سفید: سرکه سفید یک محلول طبیعی و موثر برای پاک کردن لکه‌های گوجه فرنگی است. مقداری سرکه را با آب مخلوط کرده و به آرامی بر روی لکه اعمال کنید.
  • جوش شیرین: جوش شیرین به عنوان یک ماده جذب کننده عالی برای لکه‌های تازه عمل می‌کند. مقداری جوش شیرین را روی لکه بپاشید و پس از چند دقیقه آن را جارو کنید.
  انواع گره در سر ریشه های قالی و ترمیم قالی های کج

بهترین روش این است که ابتدا لکه را با آب سرد شستشو داده و سپس از یک محلول شوینده ملایم مخصوص فرش استفاده کنید. این روش بهترین نتیجه را برای پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش خواهد داشت. شستن پتو در قالیشویی ونک بهترین قالیشویی در تهران با کیفیت بالا و قیمت مناسب انجام می شود برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

چرا برای پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش نباید از آب گرم استفاده کرد؟

برای پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش، از آب سرد استفاده کنید آب گرم ممکن است باعث تثبیت لکه شود.

بهترین شوینده ها برای پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش چیست؟

مواد پاک کننده ملایم و مخصوص فرش، صابون مایع ملایم، سرکه سفید، جوش شیرین از بهترین شوینده ها برای پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی فرش می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها